Yüz Lekeleri için Maske Önerisi

Bu yazıda Yüz Lekeleri için Maske Önerisi konusunda sizler için inceleme yaptık.

144

Yüz lekeleri pek çok insanın başına gelebilecek bir durumdur. Bu lekelerin birçok farklı nedeni vardır ama genellikle güneşe fazla maruz kalmak, özellikle bu lekelerin oluşmasını sağlar. Kişinin cilt yapısına ve ten rengine göre lekelerin giderilmesi de değişim gösterecektir. Özellikle cilt bakımına dikkat eden kişilerde ise bu durum daha çok rahatsız edicidir ve çözüm yolları aranır. Ancak bilindiği üzere yüz lekelerini giderebilmek uzun bir süreçtir ve hangi ürünü kullanırsanız kullanın düzenlilik ve istikrar ister. Bu noktada düzenli yapılan cilt maskeleri yüz lekelerinin geçmesinde faydalı olacaktır.

Limonlu ve Şekerli Maske

Tüm maskeler için geçerli olan bir şey bu maskelerin düzenli olarak kullanılması gerektiğidir. Cilt lekeleri inatçı lekeler olduğundan, maske ne kadar etkili olursa olsun kısa süreli kullanımlar yeterli olmayacaktır. Bu maske özellikle lekeler ve koyulaşmalar için etkili olan limondan ve peeling özelliği bulunan şekerden oluşuyor. Limon ve şekeri karıştırarak gündüzleri peeling uygulanabilir, bunun yanında özellikle geceleri aynı karışımı maske halinde de uygulayabilirsiniz. İsteğe göre karışıma bir miktar bal da eklenebilir.

Sirkeli Tonik

Bilindiği üzere maske veya peeling uygulamalarından sonra cilt mutlaka bir tonik yardımıyla temizlenmelidir. Bu tonikler de tıpkı maskeler gibi düzenli kullanımda cilt lekelerinde azalmalara sebep olacaktır. Evde yapabileceğiniz bir tonik örneği olarak ise, elma yada üzüm sirkesi kullanılabilir. Herhangi bir boş şişeye bir miktar sirke ve su ekleyerek bu karışımı tonik olarak kullanabilirsiniz. Ancak suyun oranı sirkeden daha fazla olmalıdır.

Aloe Vera Maskesi

Aloe vera birçok cilt ürününde bulunan bir maddedir ve cilt için oldukça sağlıklıdır. Bu noktada aloe vera bitkisinin kendi özünden yararlanabilirsiniz. Fakat piyasada saf aloe vera içeren jellerde bulunmaktadır. Bir miktar aloe vera jeli ile cilde düzenli yapılan maskeler, yüz lekelerini azaltmak konusunda yararlı olacaktır.

Pirinç Sabunu Maskesi

Pirinç sabunu, cilt tonunu açmak ve lekeleri gidermek için oldukça faydalıdır. Gündüzleri pirinç sabunu ile yüzü temizleyerek haftada 2 yada 3 gün aynı sabun ile maske yapmak, yüz lekelerinin zamanla azalmasına sebep olacaktır.