Yüz Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Bu yazıda Yüz Kırışıklıkları Nasıl Giderilir? konusunu sizler için inceledik.

125

İnsanların yüz hatları zamanla daha fazla belirgin hale gelir ve yüz kırışıklıkları ortaya çıkar. Yaşlanma belirtisi olarak düşünülen yüz kırışıklığı, bazen kilolu iken zayıf hale gelme sonucunda da yaşanmaktadır. Bu durum bayanlar açısından önemli bir konu gibi görünse de, bazı erkeklerde bu konuda oldukça hassastır. Bu sorunu yaşayan bir takım kişiler yüz kırışıklıkları nasıl giderilir? Konusunda çözüm yöntemleri üretirler. Yüz kırışıklıklarını gidermek için evde uygulanacak maskeler bulunduğu gibi, bazı alışkanlıkların değiştirilmesi de gerekmektedir. Botoks ve estetik ameliyat gibi yöntemlerde yüz kırışıklığını giderme yöntemleri arasında bulunmakta ancak sağlıklı bir yöntem olmadığı düşünülmektedir.

Bol Sıvı Tüketmek

Yüzdeki kırışıklıklardan kurtulmak için öncelikle, sigara ve kahve gibi alışkanlıkları bırakmak gerekir. Kahve ve sigara yüz bölgesinin elastiki yapısının sarkık bir görünüme dönüşmesine sebep olmaktadır. Taze ve diri bir yüz görüntüsü için günlük mutlaka üç litre su içilmeli, süt içme de ihmal edilmemelidir. Ayrıca yüz kırışıklıklarını en aza indirmek için abur cubur tüketimi de en az seviyeye indirilmelidir.

Bitkisel Yöntemler İle Yüz Kırışıklıklarını Azaltmak

Yüz kırışıklığını önlemenin en etkili yolu, yüze kil uygulama yöntemidir. Genellikle killi toprak kullanılarak yapılan çamur yüz için en etkili gerginleştirme yöntemidir. Bu çamur kaplıca gibi tatil yerlerinde bulunmakta ve çamur tedavisi ile cilt gençleştirme yapılmaktadır. Çiçekçilerde bulunan killi toprak çamur haline getirilerek yüze sürülür ve 1 saat bekletilir. Killi çamur yüze sürüldüğünde cilt çamurun kuruması ile gergin bir hale gelecektir. Bir hafta yapılacak bu işlem ile ciltte belirgin değişimler yaşanır.

Salatalık Maskesi İle Cildi Gerginleştirmek

Yüz kırışıklığını azaltmak ve gözenekleri temizlemenin bir diğer yöntemi de salatalık kullanımıdır. Salatalıkların kabukları ince şekilde kesilerek iç kısımları yüze temas edecek şekilde yüz üzerine konulur. Bu şekilde 15 dakika yüz üzerinde bekletilmeli ardından sabun kullanılmadan yüz yıkanmalıdır. Bu işlem ilk uygulamadan sonra hissedilecek bir değişiklik sağlar ve süresiz olarak uygulanabilecek bir işlemdir. Yüzün gözeneklerini açacak ve kırışık görünümü ve torbalı görünümü engelleyecektir.