Yumuşak ve Parlak Saçlara Sahip Olun

197

Her kadın saçlarının pamuk gibi yumuşak ve parlak olmasını istemektedir. Çünkü ilk tanışmalarda, iş görüşmelerinde en basitinden sokakta yürürken ilk dikkat çeken yer saçlardır. Bu yüzden kadınlar da her zaman saçlarının bakımlı ve güzel görünmesini isterler.

Birçok kadın sahip olduğu yağlı ya da bakımsız saçlardan dolayı dış görünüşünü beğenmemektedir. Saçların kötü görünmesinin en büyük nedeni saça uygun bakım kremleri ya da besleyici losyonların kullanılmamasıdır. Bu yüzden de saçlarda yağ, kuruluk, çabuk kırılmalara rastlanmaktadır.

Eczanelerden alabileceğiniz saç bakım ürünlerinin yanında ev ortamında bulabileceğiniz ve rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bakım maskeleri de bulunmaktadır. Bu doğal maskelerin ve alacağınız saç bakım ürünlerinin ortak özelliği saçlarınızı daha yumuşak, diri ve parlak göstermesidir.

Yumurta İle Saçlarınızı Daha Parlak Gösterin
Yumurta içindeki nem oranı ile saçların olduğundan daha fazla parlak gösterilmesine yarayan eşsiz bir üründür. İçinde bulunan proteinlerle de saç köklerini daha sağlam yapmaktadır. Bu sayede saçlarda çok çabuk kırılmalar ortadan kalkmaktadır. Yumurtayı bir kasede biraz zeytinyağı ile karıştırarak saçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Bu sayede daha diri ve parlak saçlara sahip olabileceksiniz.

İlginç Bir Yöntem; Mayonez
Kulağa ilginç gelebilir ancak mayonez saçları yumuşatmakta oldukça etkili bir maddedir. İçinde bulundurduğu aminoasit ve çeşitli maddeler sayesinde saç köklerine etki ederek saçların daha yumuşak bir görüntü almasını sağlamaktadır. Yıkanmış saç diplerine uygulayacağınız mayonez ile daha yumuşak ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı Saçlar İçin; Bal
Doğada birçok aşamadan sonra ortaya çıkan bal doğal bir nemlendiricidir. Bu özelliği ile de saçları nemlendirmede oldukça etkilidir. Saça sürülen bal saç kökü ve deri tarafından emilerek saç köklerine hapsedilir. Saç köklerini besleyen bal saçlara daha parlak ve yumuşak bir görüntü verir. 10 dakika saçta bekletilecek olan bal sıcak su yardımı ile saçtan arındırılmalıdır. Ayrıca balı kullandığınız şampuan ve diğer bakım ürünlerinin içine de koyabilirsiniz. Bu sayede vücudunuzu daha kolay nemlendirebilir daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bu yöntemler saçların daha diri, yumuşak ve parlak bir görünüm almasında en çok kullanılan yöntemlerdir. Para vererek alacağınız kimyasal içeren ürünler yerine bu doğal bakım yöntemlerini kullanarak aynı sonuçları elde edebilirsiniz.