Youtubeden nasıl para kazanabilirim ?

472

Bu günlerde, insanlar gelir elde edebilmek için sadece işlere gitmiyorlar. İnsanlar artık evde para kazanmaya başladı. İnternet üzerinden gelir elde etmek gün geçtikçe artış gösteriyor. Gittikleri işlerde kazandıkları paralardan daha fazla para kazanabiliyor insanlar. Bu durumda insanlar birçok farklı duruma başvuruyor. Para kazanmak için birçok farklı platform vardır. Tercih edilen en önemli internet üzerinden para kazanma platformu ise şu anda Youtube platformudur.

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır?

Youtube bir video paylaşım platformudur. Bu yüz yılda, milyonlarca Youtube kullanıcısı vardır. Her bir kullanıcı kendine özel bir içerik üretir. Üstelik milyonlarca insan Youtube üzerinden para kazanır. Kazanılan paralar milyonu hatta milyarı geçmiş durumda. Youtube üzerinde yapılan işler farklı farklı kategorilere ayrılır. Eğlendirici, yayıncı, oyuncu, yemek, şarkı gibi farklı farklı alanlarda Youtube üzerinden paylaşım yapılır. Bu paylaşımı yapan kişiler bu paylaşımlar üzerinden gelir elde edebilir. Gelir elde etmenin birden fazla yolu vardır. Google Adsense, Youtube üzerinden para kazanmak için en temel yöntemdir. Neredeyse para kazanan kullanıcıların tamamı bu yöntemi kullanır. Birkaç yıl önce, Youtube Partner denilen bazı kurumlar kurulmaya başladı. Youtube kullanıcıları bu Partner firmaları ile anlaştıklarında Youtube de ki gelirlerini artık bu firmalar üzerinden almaya başlarlar.

Google Adsense ile Youtube üzerinden nasıl para kazanılır?

Google Adsense, Google’a ait bir gelişimdir. Google Adsense işleminden yararlanarak gelir elde etmek mümkün. Bu gelir Google Adsense ile iş birliği yapıp kullanıcıya ait olan hesabı onaylattıktan sonra elde edilebilir bir hale gelir. Hesap onaylandıktan sonra kişilerin Youtube kanalına yükledikleri videolarda reklam oluşur. Bu reklam ister videodan önce ister sonra isterse video yürütülürken ortaya çıkar. Eğer bir izleyici bu reklama tıklar ise o reklamın türüne ve kullanıcıya önerdiği reklam tutarına göre oluşan bir gelir elde eder. Bu gelir zamanla birikir. Eğer biriken gelir 200 TL üzerine çıkarsa elde edilen geliri IBAN bilgisi verilmiş olan kanallar o hesaba çekebilirler.

Youtube Partner firmalarından nasıl para kazanılır?

Youtube Partner firmaları kısacası Google Adsense oluşumunun yaptığı işi kurumsal bir firma aracılığı ile yapar. Bu firmalar verdikleri gelir ve kabul alırken istedikleri şartlar doğrultusunda çok fazla farklılık gösterir. Bu firmalardan birini seçmek kullanıcının iradesine kalmıştır. Google Adsense yerine özel bir firma ile Youtube kullanıcıları anlaşır. Daha sonra videolarda çıkan reklamlar ve bu reklamlardan elde edilebilecek gelirleri bu firma belirler. Youtube kullanıcıları kazanmış oldukları parayı bu firmadan çekerler.