Youtube`daki Bu Akım Sayesinde Herkes Ders Çalışacak

tarafından Blog Adresi
95 Görüntüleme

Sosyal medyanın her geçen gün daha fazla kişi tarafından takip edildiği ortadadır. Sosyal medyanın birçok farklı mecradan oluşması kişileri zevkine göre istediği alana yönlendiriyor. Her ne kadar günümüzde hemen hemen herkesin sosyal medya hesabı bulunsa da genelde gençler sosyal medyada zaman geçirmeyi daha çok tercih ediyor. Pek çok öğrenci sınavlarına bile artık sosyal medyada çalışıyor. Teknolojinin eğitim sistemine olan etkileri biliniyor.

Artık teknoloji ile eğitim birbirinden ayrı tutulmuyor. Aksine birbirinden faydalanmaya çalışıyor. Üstelik bu şekilde öğrenciler daha verimli ve etkin bir şekilde eğitim alıyor. Sosyal medya ve video izleme denildiğinde ilk akla gelen mecra youtube oluyor. Zaten youtube bunun için kurulan bir mecradır. İnsanlar youtube da daha çok video paylaşımı yapıyor.

Özellikle ders çalışma ile ilgili yapılan videolar sayesinde youtube’daki bu akım sayesinde herkes ders çalışacak bu video içerikleri ile hazırlanan pek çok birlikte çalışalım temalı videolar bulunuyor. Youtube videoları çeken ve bunu meslek olarak yapan birçok kişi bulunuyor. Özellikle öğrenciler arasında youtube videoları izleyerek ders çalışan birçok kişi bulunuyor. Ayrıca yalnız ders çalışmayı sevmeyen ve motivasyon eksiği olduğunu düşünen birçok kişi bu ders çalışma videoları sayesinde daha verimli bir şekilde ders çalışıyor. Youtube da yer alan ders çalışmayla ilgili en sevilen akımların başında yer alıyor.

Youtube`daki Bu Akım Sayesinde Herkes Ders Çalışacak
Youtube`daki Bu Akım Sayesinde Herkes Ders Çalışacak

Youtube Nedir?

Sosyal medya alanında her geçen gün yeni bir uygulama ortaya çıkıyor. Bazı sosyal medya alanları birçok kişiye hitap ettiği için kısa sürede popüler olsa da bazıları ne yazık ki hedefledikleri kitleye ulaşamıyor. Youtube daha çok video ve görsel ürünlerin paylaşıldığı bir sosyal medya alanıdır. Youtube aslında oldukça sevilen ve tercih edilen sosyal medya mecraları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Eğer sizde video izlemeyi ya da paylaşmayı seviyorsanız Youtube sizin için en doğru sosyal medya alanıdır. Ayrıca Youtube da aradığınız her konuda video ve bilgiyi bulmanız mümkündür. Üstelik youtube kullanıcıları düzenli olarak video paylaşıp belli bir izlenmeyi aştıktan sonra Youtube üzerinden gelirde elde edebiliyor. Her konuda oldukça faydalı olan bu alanda ders çalışmak sizin için daha zevkli bir hale geliyor.

Sosyal Medyanın Ders Çalışmaya Etkisi

Sosyal medyayı en çok kullanan kişiler çocuklar ve gençlerdir. Daha doğrusu sosyal medya onlara daha çok hitap ettiği için bu yaş gruplarında yer alan kişiler günlerinin büyük bir kısmını sosyal medya başında geçiriyor. Bu durum normal olarak öğretmenleri ve ebeveynleri okul başarısı adına endişelendiriyor. Ancak sosyal medyada zaman geçiren birçok öğrenci bu zamanı olumlu hale getiriyor.

Sosyal medyada yer alan ve ders çalışmayı sevdiren youtube’daki bu akım sayesinde herkes ders çalışacak bu akım pek çok öğrencin okul başarısı olumlu yönde etkilemeyi başarıyor. Her ne kadar sosyal medyada zaman geçiren öğrencilerin daha çok eğlence temalı içerikleri izlediği bilinse de aslında birçok öğrenci farkında olmadan Youtube da yer alan akımlar sayesinde ders çalışmaya ait birçok konuda bilgi sahibi oluyor. Bir nevi farkında olmadan ders çalışma motivasyonu kazanan pek çok öğrenci bulunuyor.

Youtube Ders Çalışma Akımları

Akım denilince ilk akla gelen sosyal medya alanı hiç şüphe yok ki youtube olarak biliniyor. Youtube da pek çok farklı konuda ve alanda videolar çekiliyor. Youtube hedef kitlesi gençler ve çocuklar olduğu için burada ders çalışmayla ilgili birçok akım bulunuyor.

Bu akımlardan bazıları şunlardır:

  • Benimle ders çalışın
  • Pomodoro tekniğiyle ders çalışalım
  • Kütüphanede ders çalışma vlogu
  • Sınava hazırlık çalışması
  • Her gün 1 dersi bitirelim

Youtube da bulunan bu ders çalışma akımları sayesinde pek çok öğrenci hem ders çalışıp diğer yandan da sevdiği ve takip ettiği bir youtuberın videosunu izliyor. Bu akımlar sayesinde pek çok öğrenci ders çalışma konusunda yalnız kalmayıp motivasyonunu depoluyor Üstelik yalnız ders çalışmayı sevmeyen kişilerin bu videolar sayesinde ders çalışmayı daha çok sevdiği biliniyor. Sizde bu akımlarda yer alan videolardan bir ya da birkaçını izleyerek ders çalışma motivasyonunuzu arttırmanız mümkündür.

Youtube`daki Bu Akım Sayesinde Herkes Ders Çalışacak
Youtube`daki Bu Akım Sayesinde Herkes Ders Çalışacak

Ders Çalışma Motivasyonunuzu Arttırın

Genelde birçok öğrencinin ders çalışmayla ilgili sorunları bulunuyor. Bu sorunların temelinde daha çok öğrencinin isteksiz olması ya da dersi sevmemesi etkili olabiliyor. Ancak pek çok çocuk ve gencin sosyal medyayı ve özellikle youtube aktif olarak kullandığı biliniyor. Yotube da ders çalışan kişileri izlemeyi seven öğrenciler özellikle birlikte ders çalışalım akımını izleyip sevdiği youtuberla birlikte ders çalışıyor. Bu tarz akım videoları daha çok eğitimle ilgili olduğu için motivasyonu olumlu yönde etkileme özelliğine sahiptir. Motivasyonu ve enerjisi yüksek olan her öğrenci çalıştığı dersten en iyi şekilde verim alıyor. Sizde bu şekilde hazırlanan akım videolarını izleyerek gayet verimli bir şekilde ders çalışabilir ve bu akımlara dahil olabilirsiniz.

Ders Çalışmayı Zevkli Hale Getirin

Ders çalışmak bazı öğrenciler için oldukça zevkli olsa da ne yazık ki bazıları için hiçte zevkli olmuyor. Ders çalışmayı sevmeyen ya da odaklanma sorunu yaşayan birçok öğrenci bulunuyor. Youtube da yer alan ders çalışma videolarını bu nedenle tam olarak uygulayamayan öğrenciler pomodoro tekniğini çok seviyor. Bu teknikte 25 dakika çalışıp 5 dakika mola vermek yer aldığı için ders çalışmak daha zevkli ve kolay bir hale geliyor.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.