Youtube 2020’nin En Popüler Rekor Kırma Videoları

tarafından Blog Adresi
185 Görüntüleme

Covid-19 salgını ile beraber insanların eve kapanması, sosyal medya uygulamalarının daha fazla kullanılmasına yol açtı. Uzun yıllardır en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında olan Youtube, 2020 yılında da en çok tercih edilenlerden oldu. Video içeriklerinin yayınlandığı bir platform olarak uzun yıllardır Türkiye’de de faaliyet gösteren Youtube, 2020 yılı içinde ay ay hani videoların tıklanma rekorları kırdığını açıkladı. 2020 yılında diğer senelerden farklı olarak insanların eve kapanmaları, daha fazla özgün içeriğin sosyal medya uygulamalarında yer bulmasına neden oldu. Youtube 2020’nin en popüler rekor kırma videoları da bu özgün içeriklerin başında yer aldı.

Youtube 2020'nin En Popüler Rekor Kırma Videoları
Youtube 2020’nin En Popüler Rekor Kırma Videoları

Ocak Ayı En Popüler Youtube Videosu

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Richard Fink IV isimli bir kullanıcı belirli bir vokal nota üzerinden en uzun süreli sesi çıkardığı bir video içeriğini Youtube üzerinden yayınladı. Tek bir noktanın üzerinde tam 2 dakika 1,07 saniye ses çıkarmayı başaran kullanıcı, Youtube’un Ocak ayında en çok tıklanan videosunun sahibi oldu. Richard bu rekorunu kırmayı 2009 yılında beri hedefliyordu. 2016 yılında 9 saniyeye kadar çıkarabildiği rekorunu 2020 yılının Ocak ayında 2 dakikanın üzerine çıkarmayı başardı.

Şubat Ayı En Popüler Youtube Videosu

2020 yılının Şubat ayına gelindiğinde ses getiren başka bir rekor denemesi ile izleyiciler karşı karşıya kaldı. Eski Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi Özel Ajanı George Hood yayınladığı videoda 8 saat 15 dakika ve 15 saniyelik zaman dilimi boyunca plank adı verilen pozisyonda durmayı başardı. Dünya genelinde bu tür bir rekorun altına imza atabilmek için 270 bin adet şınav çekilmesi gerektiğini de belirten kullanıcı, 2020 yılında en popüler videolar listesinin sahibi olmayı başardı.

Mart Ayı En Popüler Youtube Videosu

Birleşik Krallık’ta yaşayan Bob Weighton, 112 yaşındaydı. 30 Mart 2020 tarihine gelindiğinde 113 yaşına giren adam, dünyanın en uzun yaşayan insanı oldu. Bay Chitetsu Watanabe’in vefatının ardından bu unvanı alan adam, Youtube üzerinden yayınlanan videoları ile popüler bir hale gelmişti. Ancak Bob Weighton 28 Mayıs 2020 günü kanser nedeni ile hayata gözlerini yumdu. Ölümünün kısa bir süre sonra gerçekleşmesinden ötürü yayınlanan videoları Youtube’un en popüler videolarından biri haline geldi.

Nisan Ayı En Popüler Youtube Videosu

2020 yılının Nisan ayına gelindiğinde Youtube videoları arasında en popüler olanı, soğan pişirme üzerine bir videoydu. 175.49 kilogram ağırlığında bir soğanı pişirmeye çalışan 25 kişilik bir ekibin videosu kısa sürede sosyal medyada konuşulmaya başlandı. Whitechapel şehrindeki London Muslim Centre’da gerçekleştirilen soğan pişirme işlemi Birleşik Krallık’ta sosyal mesafe ve eve kapanma adımlarının başlamasından kısa bir süre önce gerçekleşti. Bu rekor denemesi videosu, Youtube’un 2020 yılındaki en popüler videoları arasında yer aldı.

Mayıs Ayı En Popüler Youtube Videosu

Mayıs ayının en popüler videosu Hamako Mori isimli bir oyuncudan geldi. 1930 yılında doğan oyuncu, Youtube’un en yaşlı Youtuber’ı seçilerek sosyal medyada kendisine yer buldu. Genç Youtuberlar gibi özgün içerikler hazırlayan yaşlı oyuncunun seçilmeden önce 150 bin civarı abonesi varken, daha sonrasında abone sayısı 474 bine ulaştı. 39 yıldır video oyunlarını oynayan Hamako, özellikle GTA oyununa olan düşkünlüğü ile gençlerin odak noktası haline geldi.

Haziran Ayı En Popüler Youtube Videosu

Que Jianyu isimli bir kişinin rubik küpleri çözme videosu bir anda sosyal medyada viral hale geldi. 3 adet rubik küpü aynı anda çözmeye çalışan Que, 5 dakika 2,43 saniyede bu küpleri çözmeyi başardı. Haziran ayında yayınlanan rubik küp çözme video yaklaşık 9 milyon izlenme aldı.

Temmuz Ayı En Popüler Youtube Videosu

Cat Dixon ve Raz Marsden isimli kişiler çift kişilik bir bisiklet ile Birleşik Krallık’tan yola çıkarak seyahat etmeye başladılar. 263 gün 8 saat ve 7 dakika sonunda dünya turunu tamamlayan çift Youtube’un popüler videolarından biri haline geldi. Bu çiftin maceraları bir çok kişi tarafından izlendi.

Ağustos Ayı En Popüler Youtube Videosu

Pam Onnen kelimeleri tersten okuyabilme yeteneğine sahip olan biri. Bir dakikalık süre içerisinde 56 adet kelimeyi tersten okumayı başaran Onnen, Youtube’un Ağustos ayı içerisinde en çok izlenen kişisi oldu.

Eylül Ayı En Popüler Youtube Videosu

Brezilyalı profesyonel sörfçü Maya Gabeira, bir dünya rekoruna imza attı. En büyük dalgada sörf yapan kadın unvanına sahip olan Maya, aynı zamanda Eylül ayında en çok izlenen kişi oldu. 73,5 fitlik bir ölçüm yapılan dalga üzerindeki sörfü bir önceki rekordan 5.5 fit fazlaydı.

Youtube 2020'nin En Popüler Rekor Kırma Videoları
Youtube 2020’nin En Popüler Rekor Kırma Videoları

Ekim Ayı En Popüler Youtube Videosu

Rolf Buchholz isimli bir şahıs vücuduna yapmış olduğu modifiye ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu yaşına kadar vücudunda 516 adet modifiye işlemi yapmış olan Rolf, izleyenleri hem şaşkına çeviren hem de merak ettiren bir video yayınladı. Bu video kısa sürede izlenme rekorları kırdı.

Kasım Ayı En Popüler Youtube Videosu

Tinuke Oyediran isimli bir şahıs, yayınladığı Youtube videosunda 1 dakikalık zaman diliminde tekerlekli patentleri çekme ve döndürme hareketini en fazla yapma başarısını elde etti.

Aralık Ayı En Popüler Youtube Videosu

2020 yılının son ayına gelindiğinde Hacksmith Industries firmasının kurucusu olan iki kişinin gerçek bir ışın kılıcı icadı Youtube’a damga vurdu. Star Wars hayranlarını mutlu eden bu video, milyonlarca izleme sayısına ulaştı.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.