Yağlı Ciltler İçin Yoğurtlu Maske Yapımı

296

Yağlı ciltler birçok kadında görülen bir yüz problemidir. Yağlı ciltler bakıldığında anlaşılabildiği için insanlar bu soruna çözüm aramaktadır. Yağlı ciltlerin normal ciltlere göre daha parlak bir görüntüsü vardır. Cilt yağlanmasının en büyük tetikçisi yağlı besinler tüketmektir. Bunun yanında abur cuburlar, fastfoodlar, gazlı içecekler, kafein içeren maddeler, sigara ve alkol de ciltte yağlanma yapan besinler arasında gösterilmektedir.

Cildin yağlı olması herhangi bir sağlık sorunu değildir. Zamanla geçen ve tedavisi olan bir sorundur. Bu yüzden birçok insan yağlı ciltlerinden kurtulabilmek için çeşitli maske ve kremler kullanmaktadır. Ancak bu maske ve kremler maliyetli olduğu için insanları evde yapabilecekleri tedavi yöntemleri daha fazla cezbetmektedir. Bu konumuzda sizlere yağlı ciltler için yoğurtlu maske yapımını anlatacağız. Bu maskeyi ev ortamında yapabilir ve vücudunuzun yağlı bölgelerine uygulayabilirsiniz.

Maskeyi Yapmak İçin Gerekli Olan Maddeler
• 2 yemek kaşığı yoğurt
• 1 adet salatalık

Maskenin Yapılışı
Öncelikle salatalık güzel bir şekilde soyularak kabuktan çıkarılmalıdır. Daha sonra soyulan salatalık sert bir ezici yardımı ile püre haline getirilmelidir. Püre haline gelen salatalık buzdolabına koyulara soğumaya bırakılmalıdır. Yeteri kadar soğuyan salatalık püresi önceden hazırlanmış olan bir kapta yoğurt ile birlikte karıştırılır. İyice karıştırıldıktan sonra vücutta bulunan yağlı bölgelere masaj ile birlikte uygulanır. Bu adımda maskenin yağlı bölgelere masaj ile yedirilmesi çok önemlidir. Bu sayede maske deri altına işleyerek yağlı hücreleri temizleyecektir. Yoğurtlu yüz maskesi yaklaşık yarım saat yağlı bölgede bekletilmelidir. Yarım saat sonra maske uygulanan bölgeden ılık bir su yardımı ile ovularak çıkarılmalıdır. Daha sonra nemli kalan bölgeye kuru ve temiz bir havlu yardımı ile durulama işlemi uygulanmalıdır.

Bu maske birkaç kullanıma etkisini gösterecektir. Günde 1 kez uygulamanız gereken yoğurtlu maske vücudu nemlendirerek deri altındaki hücrelerin hava almasını sağlar. Deri altındaki yağlanmış hücreleri temizler ve kan akışı sağlar.