Yağ yakma diyeti nasıl yapılır ?

559

Yağ Yakma Diyeti Nasıl Yapılır

Kilo vermek isteyenlerin problemleri arasında olan yağ yakma konusu için pek çok araştırma yapılmıştır. Genellikle uygulanan diyetlerde kişilerin başta birkaç kilo verdiği görülmektedir. Fakat bu kilolar yağdan değil vücuttaki suyun atılmasından kaynaklanmaktadır. Yağ yakmak için çeşitli besinlerin tüketilmesi gereklidir. Bu besinlerin düzenli olarak ve belli bir oranda tüketilmesi sonucunda vücuttaki yağ oranında azalmalar görülecektir.

Hızlı Bir Şekilde Yağ Yakmak İçin Karpuz Tüketin

Karpuz su oranı en fazla olan besinler arasındadır. Su oranının fazla olması ile birlikte aynı zamanda lif kaynağı bir besindir. Kalorisi düşük olan bu besini diyet yaparken tüketmek vücuttaki su oranını arttırarak yağ oranını düşürecektir. Aynı zamanda tok tutucu bir besin olmasından dolayı daha az yemenizi sağlayacaktır. Antioksidan kaynağı olan bu besin aynı zamanda vücudu zararlı bakterilerden koruyarak güçlendirmektedir.

Yağ Yakıcı Özelliği Olan Yoğurt Tüketimi

Hızlı kilo verdiren ve diyet listelerinin olmazsa olmazı olan besini yoğurt kalsiyum açısından oldukça zengin bir besindir. Aynı zamanda kişilerde tokluk hissi yaşatarak fazla yemeyi de önlemektedir. Yağ yakıcı özelliği ile birlikte vücudun kas gelişimini de destekler. Bağırsakların düzgün bir şekilde çalışması ile birlikte sindirim sistemini de düzenler. Metabolizmayı hızlandırarak kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlar.

Hızlı Yağ Yakımını Sağlayan Beslenme Programı

Bu beslenme programını tam 6 gün düzenli bir şekilde uyguladıktan sonra 3 kilo yağdan verdiğinizi fark edeceksiniz. Bu programı uygularken aynı zamanda yaklaşık 2,5 ila 3 Lt arasında su tüketilmesi gerekmektedir. Bunun ile birlikte saat en geç 19.00’da besin tüketimi durdurulmalıdır.

Kahvaltı: 2 tane haşlanmış yumurta, 4 adet ceviz içi, 1 tatlı kaşığı kadar saf bal, domates, salatalık, 1 fincan şekersiz filtre kahve ya da çay.

Öğlen: 1 kase sebze çorbası, 1 kase bol yeşillikli yağsız salata, 1 kase yoğurt ve üzerine pul biber, domates, salatalık, kırmızı ya da yeşilbiber, 1 fincan yeşil çay.

Ara Öğün: Birkaç tane çiğ badem yanında tatlı olarak 1 ya da 2 top dondurma.

Akşam: 1 kase herhangi bir çorba, 1 tabak karpuz, 1 fincan yeşil çay ya da rezene çayı.

Ara Öğün: Akşam yemeği erken yenildiyse daha sonra hafif bir açlık varsa 1 bardak ılık su içerisinde yaklaşık 1 tatlı kaşığı kadar sirke döküp için. Bu sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını sağlayacaktır. Açlık hissini ortadan kaldırır.