Whatsapp’ta Kalitesi Bozulmadan Görüntü Nasıl Gönderebilirim?

tarafından Blog Adresi
82 Görüntüleme

Whatsapp’ta kalitesi bozulmadan görüntü nasıl gönderebilirim? Sorusu son zamanların en çok merak edilen sorularından bir tanesidir. Bu konuda söz konusu sorunun birden fazla cevabının olduğunu söylemek mümkündür. Whatsapp’ın fotoğraf, resim veya dosyaların görüntü kalitesini optimize etmesi ise gönderilmek istenen fotoğrafın, resmin veya dosyanın daha az yer kaplamasını sağlayarak hızlı gönderilmesine olanak tanımaktır. Aynı zamanda gönderilen kişinin de daha az internet harcamasına sebep olduğu için genel itibariyle olumlu bir durumdur. Ancak bu durum çoğu zaman yararlı olsa da bazı durumlarda sinir bozucuda olabilmektedir.

Fotoğrafların Kalitesi Bozulmadan Nasıl Gönderilir?

Fotoğraf ve resim gibi görselleri kalitesi bozulmadan orijinal haliyle göndermek için aşağıda belirtilen adımlar izlenmelidir, söz konusu adımlar ise şöyledir;

  • Fotoğraf göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın.
  • Mesaj bölümünün en sağ köşesinde bulunan ifadeye tıklayın.
  • Karşınıza çıkan konum, ses vb. seçeneklerin arasından ‘’belge’’ seçeneğini seçin.
  • Ekrana gelen belgeler listesinin en üst köşesine tıklayın ve görsel ekle kısmına tıklayın.
  • Kamera ve cihazda bulunan diğer görsellerden göndermek istediğiniz görseli seçin.
  • Onay ekranında gönderilsin mi sorusuna Gönder’i tıklayarak gönderme işlemini tamamlayın.

Yukarıda belirtilen adımlar sayesinde gönderilmek istenilen içerik kalitesi bozulmadan orijinal haliyle karşı tarafa iletilecektir.

Whatsapp’ta Kalitesi Bozulmadan Görüntü Nasıl Gönderebilirim?
Whatsapp’ta Kalitesi Bozulmadan Görüntü Nasıl Gönderebilirim?

Whatsapp ’tan gelen İçerikleri Orijinal Haliyle Nasıl Görüntülerim?

Whatsapp üzerinden orijinal haliyle gönderilen içerikler bazen uygulama üzerinden açılmamaktadır. Bu durumda yapılması gereken telefonda bulunan ‘’Whatsapp Documents’’ bölümüne girilmesidir. Söz konusu bölüme girildikten sonra son gelen içeriğe ulaşmak mümkün olacaktır. Ancak bu durum İos cihazlarda mümkün değildir, bunun sebebi ise İos işletim sisteminin android cihazlarda olduğu gibi ‘’Whatsapp Documents’’ bölümünü paylaşmamasıdır. Söz konusu yöntemin İos işletim sistemine sahip cihazlarda geçerli olabilmesi için işletim sistemine müdahale edilmesi gerekmektedir.

Whatsapp’a Fotoğrafların Orijinal Hali Alternatif Yöntemlerle Nasıl Gönderilir?

Whatsapp’ta kalitesi bozulmadan görüntü nasıl gönderebilirim? Sorusuna paralellik gösteren bu konuda yapılması gereken alternatif yöntemlerin bilinmesidir. Whatsapp uygulaması büyük ölçüde sorunsuz çalışıyor olsa da bazı zamanlarda uygulamanın hata vermesi mümkündür. Bu gibi durumlarda gönderilmek istenilen içerikler mail yoluyla karşı tarafa orijinal haliyle gönderilebilir.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.