WhatsApp Mesaj Arşivini Nasıl Silebilirim?

Bu yazıda WhatsApp Mesaj Arşivini Nasıl Silebilirim? konusunu sizler için inceledik.

86

Arşivlenen bu sohbetler sohbet sekmesinden kaldırılıyor. Arşivlenen bir sohbeti silmek ise farklı bir süreç istiyor. Öncelikle sohbet silmek, sohbetler kısmında bulunan sohbetleri silmenize yardımcı olacaktır. Öncelikle sohbetler sekmesinden herhangi bir sohbeti silmek istiyorsanız, silmeyi istediğiniz sohbetin üzerinde iken sola kaydırın. Buradan diğer, sohbeti sil ve sohbeti sile tıklayın. Alternatif bir seçenek kullanmak isterseniz de, sohbetler sekmesinde sol üst köşede bulunan Düzenle seçeneğini seçin ve silmek istenen sohbetin seçimini yapın. Daha sonra sağ alt köşede yer alan Sil seçeneğine tıklayın. Böylece son adımda sohbeti sil diyerek silmeniz mümkün olur. Peki, WhatsApp Mesaj Arşivini Nasıl Silebilirim?

Grup Sohbeti Nasıl Silinir?

Bir grup sohbeti silmek için öncelikle gruptan ayrılmanız gerekiyor. Aksi takdirde grup sohbetini silemiyorsunuz. Yine sohbet üzerinde sola kaydırma yapın ve buradan diğer, gruptan çık adımlarını takip edin. Böylece gruptan ayrılmış olacaksınız. Grubu terk ettikten sonra sohbetler sekmesinden grubu sola kaydırın ve grubu sili seçin. Tüm sohbetlerinizi bir kerede temizlemek isterseniz de ayarlara, sohbetlere ve oradan da tüm sohbetleri sili seçerek devam edin. Böylece tüm sohbetleri silmiş olacaksınız. Bireysel sohbetlerin tamamı sekmenizden silinecektir. Ancak üyesi olduğunuz grup sohbetleri bu yolla temizlenemez.

Sohbeti Temizlemek Nasıl Yapılır?

Sohbeti temizlemek isterseniz de, sohbetin içerisinde ki tüm mesajları silmiş olursunuz. Ancak yine de sohbet sohbetler sekmenizde yer almaya devam eder. Bireyse ve grup sohbetleri ise benzer yollarla temizlenir. Temizlemek istediğiniz sohbet üzerindeyken sola kaydırın ve diğer sekmesinden sohbeti temizleyin seçin. Burada size iki seçenek sunulur. Yıldızlı hariç tümünü sil ya da tüm mesajları sildir. İkisinden arzu ettiğinizi silmeniz mümkündür. Tüm sohbetleri aynı anda temizlemek isterseniz de ayarlara gidin. Buradan sohbetler, tüm sohbetleri temizleyin seçin.

Arşivlenmiş Sohbeti Silme

Peki, whatsapp mesaj arşivini nasıl silebilirim? Derseniz arşive attınız bir sohbeti silmek için sohbeti öncelikle arşivden çıkarmalısınız. Bunun için sohbetler ekranını en yukarı doğru kaydırıp tekrar aşağı çekin ve arşivlenmiş sohbetleri seçin. Çıkarmak istediğiniz sohbeti kaydırın ve arşivlemeyi seçerek onu arşivden çıkarın. Daha sonra silme işlemini uygulayabilirsiniz.