Whatsapp Gece Modu Geliyor

Bu yazımızda Whatsapp Gece Modu Geliyor sizler için inceledik

185

Sosyal haberleşme uygulamaları arasında adını ilk sıralara yazdırmayı başarmış uygulamalardan bir tanesi olan Whatsapp kullanıcıların ihtiyaç ve taleplerine hitap etmeye çalışarak bu başarısını sürdürmeyi amaçlıyor. Belli aralıklar ile eklediği özellikler sayesinde kullanıcıların bazen tepkilerini bazen de övgülerini alan Whatsapp’tan bir yenilik haberi daha geldiği sosyal alanlarda duyulmaya başladı. Gece modu olarak bilinen bir özelliğin kısa süre içerisinde Whatsapp kullanıcıları ile buluşturulacağı kulislerde konuşulmaya başlanmış iken resmi olarak bir açıklama ile bu bilginin doğru olup olmadığı ise henüz doğrulanmadı.

Gece Modu Nedir?

Elektronik aletleri gündüz ve gece kullanımlarının birbirinden farklı olduğu herkes tarafından bilinen bir olaydır. Gündüz güneş ışığı ve ekran parlaklığı yeterli seviyede olduğundan herhangi bir yorulma ya da sorun yaşamadan ekrandan işlemler yürütülebilir. Gece ise ışıktan kaynaklanan bir rahatsızlık hali bazı kullanıcılarda rahatsızlık hissi doğurabilmektedir. Bunun için ilk olarak twitter uygulamasında yer alan gece modu özelliği okuma ve ekrandan işlemleri yapma sırasında ekranın arkasının karartılmasını sağlayarak rahatlık verme anlayışına dayanır. Bu şekilde daha kolay ve pratik bir kullanıma imkan verilmiş olmaktadır.

Whatsapp Gece Modu Ne Zaman Uygulamalara Eklenir?

Kullanıcıların gece modu özelliğinin eklendiğini duymasına paralel olarak ne zaman kullanılabilir olacağı sorusu da sorulmaya başlanmıştır. Konu ile alakalı olarak ise henüz resmi bir açıklama yapılmadığından dolayı özelliğin eklenip eklenmeyeceği, eklenmesi halinde ne zaman kullanılabilir olacağı konularında bir netlik şuan için bulunmamaktadır. Ama genel olarak bu tarz uygulamaların açıklamaya gerek kalmadan kısa süre içinde hayata geçirilmesi sıklıkla karşılaşılan bir durumdur.

Ücretli Olma İhtimali Var Mıdır?

WhatsApp üzerinden sağlanan özelliklerden bu güne kadar hiç bir şekilde ücret alınmaması uygulamanın bu derece yaygın olmasına olanak sağlayan temel nedenlerden bir tanesidir. Şuana kadar yüklenen uygulamaların hiç birinden ödeme talep edilmemiştir. Bu genellemeler ışığında yine gece modu özelliğinin de ücretsiz olarak kullanıcılar ile buluşturulacağını düşünmek yanlış olmayacaktır. Kullanıcıların merakla bekledikleri ve her sürümünde farklı bir kolaylık sağlayan Whatsapp yine gözleri üzerine çekmeyi başarmış durumdadır.