Whatsapp Engellenenler Listesini Nereden Görebilirim?

tarafından Blog Adresi
962 Görüntüleme

İnsanlar son yıllarda akıllı telefonlar ile arkadaş, dost ve akrabalar arası tüm dünya ile mesajlaşma özelliği bulunan whatsapp mesaj hizmeti üzerinden ücretsiz olan arama ve mesajlaşma uygulamasını kullanıyor. Bu uygulamada bir takım kişilerin en çok merak ettiği soruyu whatsapp engellenenler listesini nereden görebilirim? Sorusu oluşturuyor. Normal mesajlaşmadan oldukça gelişmiş olan bu uygulama Android ve iPhone telefonlarla uyumlu olup çok sayıda kitle tarafından kullanılmaktadır.

Whatsapp’ta Kişi Engelleme

Whatsapp mesaj uygulaması için en çok sorulan bu sorunun cevabı çoğu insan için oldukça kolaydır. Ancak bazı kişiler Whatsapp sistemini bilmediği için kullanıcı engellemekte baya zorlanıyor.

Peki Whatsapp da kişi nasıl engelleniyoruz ? sorununun cevabına gelelim.

  • Whatsapp kişi listenizde engellemek istediğiniz kişiyi aratıp üzerini tıklıyorsunuz.
  • Sağ üst köşede yer alan “üç noktalı” iconu tıklıyoruz.
  • Açılan pencerede yer alan “Diğer” menüsüne tıklıyoruz.
  • Menüde göreceğiniz gibi engelle seçeneği karşınıza çıkacaktır. (Engelle butonunu tıklıyoruz)
  • Daha sonra bize sadece engellemek mi istiyoruz ? yada şikayet ederek engellemek mi istediğimizi soracak bu seçeneklerden tarafınıza hangisi uygunsa onu işaretleyebilirsiniz.

Engellenen Kişilerin Listesini Görme

Whatsapp’da engellenen kişilerin listesini görme işlemi bir kaç adımda yapılabilen bir işlemdir. Kullanıcılar kişi engelleme hakkına sahiptirler. Whatsapp ta zaman zaman kişileri engellemek durumunda kalınabilir. İnsanların hayatında görüşmek, konuşmak ve mesaj yazmak istemediği kişiler bulunur. Ancak zaman zaman whatsapp ta engellenenler kişi listesini görme ihtiyacı hissedilebilir.

Böyle bir durumda yapmanız gereken çok kolay…

  • Whatsapp uygulanmasını açıyoruz ve sağ üst köşede yer alan “üç noktalı” iconu tıklıyoruz.
  •  Burada yer alan “Ayarlar” menüsüne geliyoruz.
  • Önce “Hesaplar” butonunu sonrada “Gizlilik” butonunu tıklıyoruz.
  • Gizlilik sayfasında aşağı doğru ilerleyerek “Engellenmiş Kişiler” seçeneğini göreceksiniz.

Buradan engellemiş olduğunuz kişilerin engellini kaldırabilirsiniz.

Whatsapp’taki Özellikler

İnternet bağlantısı ile kullanıcıların birbirlerine resim, video, dosya gönderdiği bu mesaj uygulaması büyük küçük tüm kitlelere hitap eden herkesin kullanabileceği bir mesajlaşma platformudur. Aynı zamanda internet üzerinden görüntülü konuşma da yapılır. Çeşitli sorunlar nedeni ile telefon rehberindeki kişileri silme ve aynı zamanda engelleme işlemi yapılabilmektedir. Öncelikle telefon üzerinden whatsapp mesaj ekranı açılır. Ekran açıldıktan sonra kişi menüsü açılarak engellenecek kişi seçilir. Engellenecek kişi seçildikten sonra ekranın sağ üst köşesinde ki üç nokta sembolü seçilerek diğer butonu ile engelle seçeneğine ulaşılarak kişi engelleme işlemi tamamlanır. Unutulmaması gereken konu engellenen kişilerin bir daha mesaj atamaması ve arama yapamamasıdır. Kişi engelleme işleminin doğru yapılıp yapılmadığını anlayabilmek için uygulamayı ekranının açılıp tekrar kapatılması gerekir.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.