Whatsapp 2021’den İtibaren Bu Telefonlarda Çalışmayacak

tarafından Blog Adresi
173 Görüntüleme

Whatsapp, kullanıcılarına sunduğu harika özellikler sayesinde son zamanların gözde uygulaması olmayı hak etmiştir. Gün geçtikçe yeni özellikleri bünyesine kazandıran Whatsapp son açıkladığı duyuru ile bazı kullanıcıları üzmüştür. Whatsapp 2021’den itibaren bu telefonlarda çalışmayacak başlıklı haberi ile bu telefonları açıklamıştır. Bu durum bazı kullanıcıların hoşuna gitmedi.

Whatsapp 2021’den İtibaren Bu Telefonlarda Çalışmayacak! Whatsapp, tüm dünyada oldukça popüler olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Özellikle son yıllarda oldukça fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Whatsapp gün geçtikçe daha da çok kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Büyük bir kitlenin severek kullandığı bu uygulama her geçen gün yeniliklere imza atmaktadır. Birçok kullanıcı için oldukça rahat ve kullanması zevkli olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Nerdeyse bütün android cihazlarda kullanılabilen Whatsapp uygulaması kullanıcıları oldukça memnun etmektedir.

Bu nedenle de oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Whatsapp birçok telefonda kullanılabilen bir uygulamadır. Ancak son zamanlarda yapılan açıklamaya göre Whatsapp bazı telefonlarda 2021 yılında çalışmayacağını bildirdi. Bu telefonları kullanan kullanıcılar durumdan pek memnun olmadı. Whatsapp oldukça kaliteli mesajlaşma uygulaması olmasının yanında birçok özelliğe sahiptir.

Bu özelliklerin başında sesli arama, görüntülü arama, sınırsız mesajlaşma, resim, video ve belge gönderimi gibi daha birçok özelliği kendinde barındırmaktadır. Bu nedenle tüm dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Whatsapp’ın bu özellikleri kullanıcıların memnuniyetini kazanmasına neden olmuştur. Bu nedenle sayısı milyonları aşan bir kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

Whatsapp’ın bu son haberinin ardından hangi telefonların bu uygulamayı artık kullanamayacakları açıklanmıştır. Whatsapp, oldukça fazla işleve sahip bir mesajlaşma uygulaması olduğu için çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Her gün kullanıcılarına sunduğu yeni özellikler oldukça büyük beğeni toplamaktadır.

Whatsapp 2021’den İtibaren Bu Telefonlarda Çalışmayacak
Whatsapp 2021’den İtibaren Bu Telefonlarda Çalışmayacak

HTC Desire Android Telefonu

Whatsapp’ın 2021 yılında artık çalışmayacağı telefonları açıklamasının ardından bu telefon kullanıcıları durumdan pek memnun olmadılar. Whatsapp gibi harika bir mesajlaşma uygulamasının bu cihazda artık kullanılmayacağı resmen açıklandı.

LG Optimus Black Android Telefonu

LG Optimus Black akıllı cep telefonunun da artık 2021 yılında Whatsapp’ın çalışmayacağı cihazlar arasında olduğu açıklandı. Bu durum cihaz kullanıcıları tarafından pek memnun karşılanmadı.

Samsung Galaxy S2 Android Telefonu

Whatsapp’ın 2021 yılında artık çalışmayacağını açıkladığı telefonlar arasında bulunan Samsung Galaxy S2 android telefonlarına sahip kullanıcılar Whatsapp’tan yararlanamayacak. Bu durum Samsung Galaxy S2 android cihazı kullanan kişiler için oldukça üzücü bir durumdur.

Motorola Droid Razr Android Telefonu

Whatsapp’ın açıkladığı bildiriden sonra ismi geçen Motorola Droid Razr android telefonu artık Whatsapp’ı kullanamayacak cihazlar arasında yer almaktadır. Bu cihazda Whatsapp uygulamasını kullanmanız cihaz tarafından desteklenmeyecektir.

İPhone 4 İOS Cep Telefonu

Android cihazlarda Whatsapp uygulamasının kullanılamayacağını açıklayan bildiride İOS cihazlara da yer verilmiştir. Bu cihazların başında İPhone 4 cep telefonu gelmektedir. Artık İPhone 4 akıllı cep telefonu kullanıcıları Whatsapp uygulamasından faydalanamayacak.

İPhone 4S İOS Cep Telefonu

İPhone 4S cep telefonu da yine 2021 yılında Whatsapp uygulamasının desteklenmeyeceği telefonlar arasında yer almaktadır. Bu cihazı kullanmakta olan kişiler eğer gerekli olan güncellemeyi yaparlarsa Whatsapp uygulamasını kullanmaya devam edebilirler.

2021 Yılında Whatsapp Uygulamasının Çalışmayacağı Diğer İOS Cihazlar

Whatsapp oldukça geniş özellikleri bulunan bir uygulamadır. Özellikle son zamanlarda son derece popüler bir şekilde kullanılmaktadır. Oldukça harika işlevlere işlevlere sahip olan Whatsapp uygulaması artık 2021 yılında bazı cihazlarda kullanılamayacak. Bunu resmi olarak açıklayan Whatsapp, desteklenmeyecek olan cihazlarında isimlerini tek tek açıkladı. Hem android cep telefonları hem de İOS cihazlarından birçok cep telefonu ismini açıklaması üzerine bu durum bazı kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı. 2021 yılında Whatsapp’ın çalışmayacağı İOS cihazlardan bazıları ise şunlardır:

  • İPhone 5
  • İPhone 5S
  • İPhone 5C
  • İPhone 6
  • İPhone 6S

Bu İOS cihazlarının diğer açıklanan telefonlardan bir farkı bulunmaktadır. Eğer kullanıcılar gerekli güncellemeleri yaparlarsa Whatsapp’ı kullanmaya devam edebilirler. Bu uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyen İOS cihaz kullanıcılarının mutlaka gerekli olan güncellemeyi yapmaları gereklidir. Aksi takdirde Whatsapp uygulamasını kullanmaya devam edemezler.

Whatsapp 2021’den İtibaren Bu Telefonlarda Çalışmayacak
Whatsapp 2021’den İtibaren Bu Telefonlarda Çalışmayacak

Whatsapp Her Telefon İçin Gerekli Bir Uygulama Mıdır?

Whatsapp, her telefon için gerekli bir uygulama değildir. Ancak hemen hemen her akıllı telefonda kullanılmakta olan bir uygulamadır. Günümüzde haberleşme ve mesajlaşma gibi konularda oldukça fazla işe yarayan bir uygulamadır. Ayrıca rahat bir şekilde sınırsız mesaj gönderimi özelliği ile oldukça popüler hale gelmiştir. Bunun yanında sesli arama ve görüntülü arama özellikleri ile de son derece faydalı bir uygulama olmuştur.

Whatsapp gibi birçok mesajlaşma uygulaması mevcuttur ancak yaygın olarak kullanılan tek mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tır. Bu nedenle her durumda işinize yarayacak bir uygulamadır. Ayrıca sınırsız video, resim paylaşımlarını kolaylıkla yapmanızı sağlar. Bilgi, belge gönderimi içinde son derece faydalı bir uygulama olmayı başarmıştır. Oldukça fazla kişi tarafından kullanılıyor olması Whatsapp’ı vazgeçilmez bir uygulama haline getirmiştir.

Bu nedenle Whatsapp kullanmak her konuda oldukça fazla işinize yarayabilir. Her telefonda olması gereken harika bir uygulamadır. En pratik şekilde haberleşmeye olanak sağladığı için bu kadar çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Whatsapp hem kolay kullanılan bir uygulama hem de birden çok özelliğe sahip bir uygulama olduğundan dolayı çok fazla kullanılmaktadır. Bu nedenle çok yönlü bir uygulama olmayı başarmıştır.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.