Ünlüler Hangi Diyetleri Tercih Ediyor?

Bu yazımızda Ünlüler Hangi Diyetleri Tercih Ediyor? konusunu sizler için inceledik.

171

Ünlüler gerek çok fazla göz önünde olmaları sebebiyle gerekse de sağlıklı beslenme, kendini iyi hissetme gibi konulardan dolayı zaman zaman diyet yapıyorlar. Peki, ünlüler hangi diyetleri tercih ediyorlar? Farklı farklı diyetler bulunmakla birlikte ünlülerde kendilerine göre diyet tercih ediyorlar. Kimisi daha sebze ağırlıklı beslenirken kimi ünlü de daha protein ağırlıklı diyet yapıyorlar. Bu diyetler bir uzman eşliğinde tasarlanması ve kişiye özel olması gerekiyor. Zira bir kişide faydalı olan diyet diğer kişide etkili olmayabilir. Ünlüler de bu doğrultuda diyet seçimi yapıyorlar. Dönem dönem hayatlarında diyete yer veren ünlüler daha çok daha az karbonhidratlı diyetleri seçiyorlar. Bunlardan bazıları ise dukan diyeti, zone diyeti, 21 gün detoks diyeti gibidir. Birkaç madde ile ünlülerin diyet konusunda ki tercihlerini sıralayacağız ve aynı zamanda diyetlerde nelere ağırlık verildiğinden bahsedeceğiz.

1-Dukan Diyeti

Dukan diyetinde daha çok protein alınımına özen gösteriliyor. Protein ağırlıklı diyetin seçiminde midenin protein sindiriminde çok fazla enerji harcaması önemli rol oynuyor. Diğer bir taraftan ise protein ağırlıklı diyet sarkmaların da öne geçmesi diğer diyetler arasında fark yaratıyor. Aynı zamanda bu diyet uzun süre to

2-Zone Diyeti

Zone diyetinde ana madde her öğünde sebze ve meyve tüketimidir. Bu diyette üç öğün yapılması gerekiyor. Meyve seçiminde ise kalorisi daha az meyvelerin seçilmesi gerekiyor. Bu diyette süresince özellikle şeker ve tuz alımı yapılmaması gerekiyor. Dünyaca ünlü Sandra Bullock bu diyeti uygulayan ünlüler arasında yer alıyor.

3-21 Gün Detoks Diyeti

21 gün detoks diyetinde ise farklı bir yöntem uygulanarak 21 gün boyunca bazı yiyecek maddeleri kesinlikle alınmıyor. Bu yiyecekler alınmayarak vücuda daha az detoks alınması sağlanıyor. Bu yiyecekler ise başta buğday ve şeker olmak üzere glüten, kafein alkol ve sigara kesinlikle alınmaması gerekiyor. Aynı zamanda bu diyette kırmızı ette yenilmiyor. Bu diyet sayesinde vücut toksinlerden arındırılmış oluyor. Bu diyette aynı zamanda tuzu ve şekeri azaltılmış yiyecekler alınabiliyor.