Ucuza Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

128

Uçak bileti fiyatları da artan kurdan nasibini almış bulunmakta. Kur artışları ile birlikte bilet fiyatlarının da artış gösterdiğini görmekteyiz. En güvenli ulaşım yolu olan hava ulaşımını kullanmayı hepimiz istemekteyiz. Ancak ucuz yoldan bilet bulmakta biraz sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Hadi gelin hep birlikte nasıl ucuza uçak bileti bulunur öğrenelim.

Tarih Aralığınızı Geniş Tutun
Günlük seferler yerine aylık tarifelere bakmanız size daha geniş bir fiyat listesi çıkaracaktır. Gitmek istediğiniz tarihe yakın tarihlerde bulunan bilet fiyatları çoğu zaman daha uygun olmaktadır. Bu yüzden tek bir güne bağlı kalmak pahalıya bilet almanıza sebep olabilir. O haftanın ya da gideceğiniz ayın bilet fiyatlarını gözden geçirmek daha ucuza seyahat etmenize olanak sağlayacaktır.

Bilet Alırken Ek Hizmet Almayın
Havayolu şirketleri bilet alırken sizlere ek bagaj, yemek servisi ve koltuk seçimi gibi birçok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler ücretli oldukları için bilet fiyatına yansımaktadır. Bu hizmetleri seçmemeniz biletinizi daha ucuza almanızı sağlayacaktır.

Aracı Sitelerden Uzak Durun
İnternet üzerinde birçok aracı site bulunmaktadır. Size normal bilet fiyatının üstünde bir fiyat göstererek almanızı isterler. Bunu yaparken de en uygun bilet burada, en ucuz bilet fırsatını kaçırmayın gibi birçok farklı cezbedici slogan kullanırlar. Bu tarz sitelerden yaptığınız alışverişlerde işlem ücreti ödersiniz. Bu da sizi bileti daha pahalıya almanıza neden olur.
En uygun bilet firmanın kendi internet sitesinde satışa sunulmaktadır. Bunu hiçbir zaman unutmayın.

Promosyonları Araştırın
Uçuş firmaları yılın ya da ayın belirli dönemlerinde promosyon biletler satışa sunarlar. Bu promosyon biletler normal bilet fiyatının oldukça aşağısında bulunmaktadır. Promosyon bilet satın aldığınızda firmadan alacağınız hizmet aynıdır. Sizler de promosyon biletleri takip ederek daha ucuza uçma imkanı yakalayabilirsiniz.

Tek Şirkete Bağlı Kalmayın
Tek şirketten bilet aramak yerine bütün uçuş firmalarına bakarsanız o güne ait daha ucuz bir tarife bulabilirsiniz. Genel anlamda benzer fiyatlarda olsalar da bazı durumlarda aralarında çok büyük farklar olabilmektedir.

Uçuşunuz uzun bir uçuşsa aktarmalı tarifelere göz atabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar direk uçuştan daha uygun olabilmektedir. Bu sayede gideceğiniz yere daha uyguna gidebilirsiniz.
Belirttiğimiz püf noktaları göz önüne alarak bilet alırsanız eminiz ki daha ucuza uçuş deneyimi yaşama imkanı bulacaksınız.
Ucuza uçak bileti bulmanın yolları