Twitter’da Engelleme Nasıl Yapılır?

Bu yazıda Twitter'da Engelleme Nasıl Yapılır? konusunu sizler için inceledik.

155

En popüler olan sosyal mecralardan biri de Twitter’dır. Yüksek sayıda kullanıcıya sahip ve her gün milyonlarca paylaşım yapılmaktadır. Twitter’da da birçok sosyal platformda olduğu gibi hesabını gizli veya herkese açık yapma şansınız vardır. Sadece tanıdığı kişileri ekleyen ve tanıdığı kişilerin takip etmesini istenler hesabını kilitli hesap olarak kullanmalıdır. Fakat yüksek takipçi sayılarına ve beğeni sayılarına ulaşmak isteyen kişiler paylaşımlarını herkesin görmesi adına açık hesaplarda kullanmalıdır. Fakat bu tür hesaplarda herkes paylaşımlarınıza yorum yapabildiği için istenmeyen sözler, ayıp paylaşımlar da yapılabilmektedir. Bunu engellemek adına Twitter’da kişiyi engelleme özelliği vardır. Bir kişi engellendikten sonra sizin paylaşımlarınızı ve yorumlarınızı göremez. Peki Twitter’da engelleme nasıl yapılır?

Nasıl Engellenir?

Bir kişiyi engellemek oldukça basit bir işlemdir. Engellemek istediğiniz kişinin profiline girdikten sonra takip et, tweetler, beğeniler gibi çeşitli bölümler vardır. Bir kişiyi engellemek için öncelikle takip et seçeceğinin yanında anahtar butonuna tıklamanız gerekir. Yeni açılan pencerede Birçok seçenek vardır. Bu seçeneklerden kişiyi engelle diyerek engelleyebilirsiniz. Ayrıca kişinin ahlak ve twitter kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorsanız yine aynı menüyü kullanarak kişiyi Twitter ekiplerine şikâyet edebilirsiniz. Sistem oldukça hızlı çalışmaktadır. Bildiriminiz için kısa sürede dönüş alırsınız.

Engel Geri Kaldırılabilir mi?

Engellenen kişiler sizin profil kısmınızda ayarlar bölümünde yazmaktadır. Buraya girerek kimin engelini kaldırmak istiyorsanız üzerine tıklamanız gerekir. Doğrudan onun profiline yönlendirirsiniz. Buradan yine takip et butonunun yanındaki seçeceğe tıklayarak kişinin engelini kaldırabilirsiniz. Kolay bir şekilde görmek istemediğiniz veya sizi rahatsız eden kişileri profilinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Bir Kişinin Bizi Engellediğini Nasıl Anlarız?

Bu size bildirim olarak veya uyarı olarak gelmez. Engellendiğinizi anlamanın tek yolu sizi engellediğini düşündüğünüz kişilerin profiline girmek. Eğer profil normal bir şekilde görüntüleniyorsa kişi sizi engellememiştir. Fakat engellemişse profilde uyarı olarak kişinin sizi engellediği ve bu nedenle paylaşımları görüntüleyemeyeceğiniz yazar. Engellendikten sonra kişiye direkt mesaj veya yorum atılamaz. Ancak farklı hesaplar açarak ulaşım sağlanır. Fakat bu da kesin çözüm değildir. Kişi yeniden sizi engelleyebilir.