Kadın ve Moda Bakım Türk Kahvesi Peeling İçin Önemli Midir?

Türk Kahvesi Peeling İçin Önemli Midir?

Bu yazıda Türk Kahvesi Peeling İçin Önemli Midir? konusunu sizler için inceledik.

137

Yıllardır keyifle tüketilmekte olan Türk kahvesi artık bir peeling aracı olarak kullanılabilmekte ve Türk kahvesi peeling için yalnızca içmiş olduğunuz Türk kahvesinin telvesi ile bir miktar zeytinyağı yeterli olacaktır. Bu yöntemin en önemli avantajlarından biri de peeling uygulaması öncesi içtiğiniz Türk kahvesi keyfinin yanı sıra kahvenizin kalan telvesi ile elde edeceğiniz maskenin, yüzünüzde bulunan ölü hücreler ile toksinlerden arınmasını sağlayabilecek ve siyah noktalar ile izlerinde yok olmasını sağlayabilecek olmasıdır.

Türk Kahvesi Peeling Maskesi Nasıl Yapılmaktadır?

 Türk kahvesi peeling maskesi için kullanılacak olan malzemeler, bir yemek kaşığı kahve telvesi ve yarım yemek kaşığı zeytinyağıdır. Türk kahvesi peeling maskesinin hazırlanışı ise bir yemek kaşığı kahve telvesi ile yarım yemek kaşığı zeytin yağını bir kap içerisine koyarak, karıştırmaktır. Türk kahvesi peeling maskesinin kullanımı, elde edilen karışımı yüzünüze parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürmelisiniz. Maskeyi yüzünüze sürerken, bir kaç dakika daha parmak uçlarınız ile masaj yapmaya devam etmelisiniz. Maske, yüzünüzde on dakika kadar beklemesinin ardından yüzünüzü, bol soğuk su ile yıkamalısınız. Tercihiniz doğrultusunda hafta içerisinde içmiş olduğunuz Türk kahvelerinin telvelerini, bir kavanoz içerisinde biriktirerek, buzdolabında saklayabilir ve banyo yapacağınız zaman ise bu sakladığınız kahve telvelerini vücudunuza bir kese yardımı ile peeling olarak uygulayabilirsiniz.

Türk Kahvesi İle Yapılan Doğal Peeling Faydaları Nelerdir?

Ölü deriyi ciltten soyarak atmak için Türk kahvesi peeling maskesini kullanabilir ve ayrıca kolay ve ucuz bir biçimde peeling de yapmış olursunuz. Ayrıca Türk kahvesi ile uygulanan peeling sonrasında cildinize tıpkı bebek poposu kıvamında bir yumuşak sağlar ve siyah noktaları yok etmek konusunda da oldukça etkilidir.

Kahveden Tonik Nasıl Hazırlanır?

Türk kahvesi keyifle içilmesinin yanı sıra Türk Kahvesi peeling için de oldukça önemlidir. Ayrıca kahveden tonik olarak da yararlanabilmeniz mümkündür. Kahveden tonik hazırlayabilmek için ise sadece bir fincan Türk kahvesi hazırlamanız yeterlidir. Hazırlamış olduğunuz bir fincan Türk kahvesi ılıklaşınca, suyuna bir parça pamuk batırarak, yüzünüzü tahriş etmemeye dikkat ederek pamuk yardımı ile silmeniz yeterli olacaktır. Yüzünüze sürmüş olduğunuz tonik, bir süre yüzünüzde bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilir ve bu uygulama sayesinde güne aydınlanmış ve taze bir cilt ile başlayabilirsiniz.