Smokey Makyaj Önerileri Nelerdir?

tarafından Blog Adresi
103 Görüntüleme

Daha çarpıcı ve çekici bakışlar, makyaj yapan tüm kadınların hayalleri arasındadır. Bunu da ancak uyguladıkları makyaj yöntemleriyle sağlayabilirler. Smokey makyaj önerileri sayesinde, makyajınızın daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz. Peki, Smokey Makyaj Önerileri Nelerdir?

Smokey makyaj önerileri şu şekildedir;

  • Smokey makyaj genellikle göze uygulanan bir makyajdır. İlk olarak göze far uygulamadan önce baz bir far uygulanması gerekir.
  • Gözlerin küçülmesine neden olan smokey eyes, uygulanırken göz pınarlarına açık renk far uygulanmaktadır.
  • Vurguyu arttırarak daha çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.
  • Göz kapağına uygulandıktan sonra, kirpik diplerinin kalemle boyanması gerekmektedir. Böylece daha etkili bir makyaj yapılabilir.

Smokey Makyaj Ne Zaman Yapılmalıdır?

Smokey makyaj genellikle, gece davetlerinde, yemeklerde, partilerde uygulanmaktadır. Böyle akşamlarda şıklık daha ön planda olacağı için smokey makyaj tercih edilmektedir. Böylece etraftaki kişiler üzerinde daha iyi bir izlenim bırakılmaktadır.

Smokey Makyaj Önerileri Nelerdir?
Smokey Makyaj Önerileri Nelerdir?

Smokey Eyes Makyaj Aşamaları Nelerdir?

Smokey makyajın daha güzel bir şekilde yapılabilmesi için aşamalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Aşamalar ise şu şekildedir;

  • Hazırlık
  • Çerçece
  • Far Uygulaması
  • Göz Pınarları
  • Kirpikler olarak uygulanmalıdır.

Adım adım yapılmadığı takdirde güzel bir makyaj ortaya koyulamamaktadır. Smokey makyaj önerileri ile sizde güzel bir makyaj yapabilirsiniz.

Smokey Eyes Makyaj Nasıl Yapılır?

Smokey makyajın ilk aşaması, fondöten uygulamasıdır. Daha sonra göz kapağına kapatıcı sürülmelidir. Bu uygulamalar sonrasında yüzey pürüzsüz bir hale gelmektedir. Cildinize far sürerken pudra da uygulayabilirsiniz. Makyaj bitiminde de pudra ıslak mendille temizleyebilirsiniz. Gri ve siyah eyeliner ile çerçeve oluşturun. İnce uçlu fırça yardımıyla, eyeliner’ı dağıtabilirsiniz. Sonraki aşamada ise, göz kapağına gri far uygulanabilir. Yukarı doğru hareketlerle farları dağıtabilirsiniz. Göz kapağınızın ortasına açık renk uygulayarak etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Smokey eyes makyajı son dönemde çok fazla tercih edilmektedir.

Makyaja her zaman gözlerinizden başlamak daha iyi olacaktır. Smokey eyes makyajında koyu renk farlar tercih edildiğinden farkında olmadan gözaltına dökülen far kalıntıları daha sonrasında çabuk kararır ve yüzünüzde yorgun bir ifade oluşturur. Göz makyajı sonrasında gözaltınızı silin ve kapatıcınızı sürün.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.