Sevgiliyle İzlenmesi Gereken 10 Romantik Komedi Filmi

tarafından blogadresi
245 Görüntüleme

Çiftler için film izleme deneyimleri sıra dışı bir anın yaşanmasını sağladığı gibi aynı zamanda henüz y eni tanışma aşamasında olan çiftlerin birbirlerini daha yakından tanımalarını da sağlar. Bunula birlikte ortak bir şeyi paylaşıyor olmanın verdiği mutluluğun yanı sıra aynı filme karşı gösterilen ilgi ise bütünlüğün elde edilmesine doğrudan katkı sunar. Bu kapsamda özellikle Duygusal Komedi filmler sevgiliyle izlenmeye oldukça müsaittir.

Duygusallığın, romantizmin, küçük heyecanların ve sıra dışı aşk ilişkilerinin kurulduğu romantik komedi filmleri, genç çiftlerin daha samimi ilişkiler kurması adına çiftlerin ortak bir payda da buluşmasını sağlar. İşte sevgiliyle izlenmesi gereken 10 romantik komedi filmi!

Hırçın Sevgilim

2001 yapımı Güney Kore filmi olan Hırçın Sevgilim, kolay öğrencisi olan genç bir erkeğin bir akşam okul dönüşü ev yolunda metroda karşılaştığı sarhoş bir kızla tanışması üzerine kuruludur. Kız metronun kenarında düşmek üzere beklerken Kyun-woo onu son anda düşmekten kurtarır ve sonrasında bindikleri metro da herkes kızın baygın olmasının sebebi olarak woo’yu suçlar. Son derece komik öğeleri bulunan film aynı zamanda sağladığı romantizm etkisi ile en iyi romantik komedi filmler iMDb arasında yer almaktadır.

Amelie

Herkes tarafından bilinen ve artık kült haline dönüşmüş Amelie, eşsiz konusu ve heyecanlandıran içeriği ile daima dikkat çekicidir ve bu sebepten Duygusal Komedi Filmler arasında en özel yere sahip olan filmdir. Başkalarının mutluluğu için eşsiz bir amaca sahip olan Amelie’nin hayatının konu edildiği filmin, beş dalda Oscar adaylığı bulunduğu belirtilmelidir. Yönetmen koltuğundan Jean-Pierre Jeunet’in oturduğu film Fransız yapımıdır.

Filmi özel kılan şey ise belirtilmiş olduğu gibi başkalarının mutluluğu için özel bir çaba sarf eden Amelie’nin tüm insanlar içerisinde görünmez bir hale gelişi ve buna bağlı olarak kendi mutluluğu için yaşayabilme çabasında olup olmayacağına dair sorgulamaların film içerisinde eşsiz bir şekilde yayılmış olmasıdır Sevgiliyle izlenmesi gereken 10 romantik komedi filmi sıralamasında ilk sırada kesinlikle Amelie’nin hikayesi bulunmalıdır.

Groundhog Day / Bugün Aslında Dündü

Son derece zorluklarla dolu, nefret uyandıran bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan bir adamın dram dolu komik hikayesine şahitlik etmek isteyenler için Bugün Aslında Dündü muhteşem bir şaheserdir. İçerisinde bulunan basit aşk hikayesi son derece görkemli bir şekilde harmanlanan filmin, bazı sahnelerinin duygusal yüklü özelliğe sahip olmasına karşın çoğu zaman güldürdüğü belirtilmelidir.

En iyi romantik komedi filmleri İMDb arasında yer alan film yüksek düzeyde ilgi görmüş ve izleyiciler tarafından son derece beğenilmiştir. Bugün Aslında Dündü konusu bakımından eşsiz bir özelliğe sahip olarak, kent yaşamına alışmış, dik burunlu ve huysuz bir muhabirin bir festival aracılığıyla gitmek zorunda olduğu kırsal bir alanda tekrar tekrar yaşadığı aynı gün üzerinedir.

About Time / Zamanda Aşk

Zamanda Aşk, 21 yaşında genç bir erkek olan Tim Lake’in ailesinde bulunan tüm erkeklerde olan eşsiz bir güce sahip olması ve bu güç etrafında yaptıkları üzerine kurulu bir konusu bulunur. Tim, sahip olduğu zamanda yolculuk gücü ile yaşadığı utanç verici anlardan kurtulmak adına zamanda yolculuk yapar ve bu anların farklı şekillerde sonuçlanmasını sağlamaya çalışır. Son derece öğretici olan film romantik komedi filmler arasında son derece ön plana çıkan, komedi unsurları ve duygusal sürükleyici sahneler ile doludur.

500 Days Of Summer / Aşkın 500 Günü

Hikayesi bakımından son derece kısır gibi görünüyor olsa da Aşkın 500 Günü filmi etkileyici sahneleri ile izleyicilerden tam not almıştır. Hikayesi aşkın gerçek olmadığına inanan bir kadına aşkın gerçek olduğunu kanıtlamak isteyen bir adamın yaşadığı deneyimler üzerine kuruludur. Filmin son derece komik nüansları bulunuyor olmakla birlikte romantizm konusunda da son derece etkileyici bir özelliğe sahiptir.

Pretty Woman / Özel Bir Kadın

Romantik komedi filmler denildiğinde ilk akla gelen filmlerden biri olan Pretty Woman, 1990 yılı yapımıdır ve dönemine damga vurmuş filmlerden biri olma özelliğine sahiptir. Dichard Gare ve Julia Roberts’ın başrollerini paylaştığı film gerçek bir aşk hikayesi üzerine inşa edilmiştir. Oldukça zengin bir iş insanı olan Edward, gösterişli zenginlik dünyasından sıkılmış ve çareyi aşkta arar. Bir hayat kadını ile geçirdiği geceden sonra benzersiz bir sürükleyici aşk hikayesi ortaya çıkar. Son derece romantik nüansları olan film gerçek bir kült haline dönüşmüştür.

Meet The Parents / Zor Baba

Meet The Parents, konusu bakımından son derece sıra dışıdır ve sevgiliyle izlenmesi gereken romantik komedi filmler arasında oldukça hoş bir içeriğe sahiptir. Hemşire olan Fokker isminde geni bir erkeğin sevgilisine evlenme teklifi etmesini konu alan film tüm süreci detaylı şekilde anlatır. Fooker’ın sevgili olan Pam’in babası ise eski bir CIS ajanıdır ve son derece zor bir kişiliğe sahiptir.

Notting Hill / Aşk Engel Tanımaz

Aşk Engel Tanımaz, eşinden boşanmış William Thacker bir kitapevi sahibidir. Sahip olduğu kitapevine dünyaca ünlü bir yıldız olan Anna Scott’un gelmesiyle bir dizi aşk oyunları başlar. Daha sora sevgili olan bu ikilinin yaşadıkları ise eşsiz bir komedi ile duygusallığı sürükleyici olarak sunar.

About A Boy / Bir Erkek Hakkında

2002 ABD yapımı olan Bir Erkek Hakkında, yakışıklı ve zengin olduğu kadar sorumsuz olan bir adamın hikayesini konu alır. Bu özelliği ile kendine uygun kadınlarla tanışmak maksadıyla boşanmış anne ve babaların düzenli olarak katıldığı toplantılara katılmaya karar veren Will, olmadığı halde kendisini boşanmış bir baba gibi göstermektedir.

The 40 Year Old Virgin / 40 Yıllık Bekar 

Eşsiz bir konusu olan 40 Yıllık Bekar, komedi konusunda son derece başarılıdır. Aynı zamanda filmin konusu olan hikayenin aşk temellerine inşa edilmesinden dolayı da oldukça romantik nüansları bulunan filmin, sıradan bir yaşantıya sahip kırk yaşlarında bir adam ile 3 çocuk annesi bir kadın ar asında yaşanan aşkı konu aldığı da belirtilmelidir.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.