Sevgilinizle Sinemaya Gidecekseniz Bilmeniz Gerekenler

tarafından Blog Adresi
314 Görüntüleme

Sevgiliyle yapılacak birçok aktivite vardır ve bu aktiviteler zaman geçirmek için oldukça etkili yöntemlerdir. Bu yöntemlerden ve aktivitelerden birisi olan sinema, sevgililerin en çok tercih ettikleri aktiviteler arasındadır. Ancak kişiler sinemaya gidecekleri zaman bazı yanlışlar yapabiliyor ve sonucunda bu yanlışlardan pişman olabiliyor. Sinemaya gitmek isteyen kişilerin, sinemaya gitmeden önce bilmesi gereken bazı hususlar vardır. Sevgililer sinemaya gidecekse sinema hakkında birkaç şeyi bilmelilerdir. Peki, sevgilinizle sinemaya gidecekseniz bilmeniz gerekenler nelerdir? Gitmeden önce göz önünde bulundurulması durumlar nelerdir?

Sevgilisiyle Sinemaya Gideceklerin Bilmesi Gerekenler

1) Sinema bileti alınırken koltuk numaralarına dikkat etmek, en önden veya en arkadan bilet almamak gerekir.

2) Seçilen filmlerin, iki tarafı da mutlu etmesi gerekir.

3) Farklı zevklerdeki filmlerden hoşlanan kişilerin, ortak bir noktada buluşması gerekir.

4) Bazı günler, sinemaların halk günüdür ve sinemaya gitmek için bu günler tercih edilebilir.

5) Aşırı ses çıkaran yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekir.

Sinema İçerisinde Yüksek Sesle Konuşmak

Birbirini tanımak, beraber vakit geçirmek isteyen çiftler sinemaya gittikleri zamanlar da filmi seyretmek yerine birbirleri ile muhabbet etmeye çalışmamalılardır. Sinema, sohbet edilebilecek bir alan değildir ve sinema içerisinde yüksek sesle konuşmak ortamdaki diğer insanları rahatsız edecektir. Bu sebeple sinemaya gidilmişse yalnızca film izlenmeli, film çıkışı istenildiği gibi konuşulmalıdır. Sinemadan çıkmadan önce film izlerken film hakkında yükses seste yorum yapmak oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Sinema süresi boyunca sessiz kalmak, yüksek sesle konuşmamak gerekir.

Sinemaya Gidecek Olan Çiftler

Daha önceden kararlaştırılmış bir sinema fikri varsa bu fikri gerçekleştirmeden önce film araştırması yapmalılardır ve sinemaya gittiklerinde film seçmek için uzun bir vakit harcamamalılardır. Sinema filmlerinin vizyona giriş tarihleri, vizyondan kaldırılma tarihleri ve film süreleri dikkate alınmalı ve buna göre bir film seçilmelidir. Seçilecek olan film hakkında bütün bir bilgiye sahip olmak ve buna göre bir film seçmek, filmden daha verim almaya yarayacaktır ve çiftler filmi izlerken hiçbir şekilde sıkılmayacaktır. Çiftlerin sinemaya gitmeden önce kısa ama sıkı bir plan yapmaları gerekir.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.