Kadın ve Moda Bakım Selülit Önleyici Masajla Forma Girmenin Doğal Yolu

Selülit Önleyici Masajla Forma Girmenin Doğal Yolu

414

Güzellik için hem cilde hem de vücuda çeşitli bakımlar yapılmaktadır. Özellikle vücutta oluşan selülitler kadınlar için sorun haline gelmektedir. Selülit oluşumu belli bölgelerde biriken yağların bir doku oluşturması ile ortaya çıkar. Selülit yalnızca kilolu kişilerde değil zayıf kişilerde de görülmektedir. Selülit giderilmesi için pek çok masaj yöntemi ve egzersiz hareketleri bulunmaktadır. Çeşitli selülit karşıtı ürünlere ve güzellik merkezlerine çok fazla para ödemenize gerek yok, evde kendiniz rahatlıkla selülit masajı yapabilir, problemli bölgelerinizi tedavi edebilirsiniz. Yapılan masajda kan dolaşımı hızlanarak selülitler zaman içerisinde kaybolacaktır. Bilinmesi gereken en önemli konu ise selülit masajı kilo vermek için uygulanmamalıdır. Bu masaj ile birlikte sık sık su tüketimi yapılarak yağları atmak mümkün.

Selülit Masajı İçin Yapılacak Adımlar

Sonucu kısa süre içerisinde almak istiyorsanız düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Bunun yanında masajı kolay yapabilmek için çeşitli selülit karşıtı krem ve bakım yağları ile birlikte uygulamanız daha etkili bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda ciltteki kan dolaşımı hızlanarak daha pürüzsüz bir cilt de oluşacaktır. Masajı yaparken dikkat edilmesi gereken en büyük özellik masajı yapacağınız taraftır. Alttan başlayarak üste çekmeniz gerekmektedir. Tam tersi yaptığınızda deri sarkması meydana gelebilir. Daha sıkı bir cilt için yukarı çekerek masaj yapın. Bunun yanında dairesel hareketler yapmaya özen gösterin. Bu biriken yağların dağılmasını ve parçalanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda cildinizde ısınma olana kadar bu hareketleri devam ettirin. Yapılan masajların yaklaşık 15 dakika kadar devam ettirilmesi gerekmektedir. Her bacak için 7 ila 8 dakika kadar uygulama süresi bulunmaktadır.

Selülit Önleyici Masaj Yağları

Selülit önleyici pek çok yağ bulunmaktadır. Bu yağlar arasında ıtır ve biberiye gibi yağlar cilt dokusunu tazeleyerek selülitlerin yok olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sıkı bir cilt oluşturmak için de kullanılır. Bu yağların kekik ya da nane gibi diğer bitkisel otlar ile karıştırılması ise etkisini daha çok arttıracaktır. Bu yağ uygulaması selülitleri eritmek için kullanılmaktadır.

Selülit Oluşumunu Engellemek İçin Su Tüketimine Özen Gösterin

Selülit oluşumunu engellemek için en büyük adım ise düzenli su tüketmektir. Gerekli su ihtiyacının karşılanmaması, vücutta yağ oluşmasına ve oluşan yağlarda birikme meydana gelmesine neden olmaktadır. Ayrıca vücuttaki toksinleri atmak için de en etkili yöntemdir. Selülit masajını vücut fırçaları ile birlikte yapmak etkisini arttıracağı gibi aynı zamanda daha hızlandıracaktır.