Salyangoz Kremi Kullananlar Yorumlar

tarafından blogadresi
252 Görüntüleme

Cildimiz; kıymetlimiz. Işıl ışıl bir cilt her şeyden önce sağlıklı bir bünye demektir. Tüm sağlığımızı cildimizden okumak mümkündür. Yediğimiz, içtiğimizden ve dışsal etmenlerden etkilenir. Sağlığımıza dikkat ediyor; beslenmemize özen gösteriyorsak ona büyük bir iyilik yapmış oluruz. Ama yapabileceğimiz daha çok şey var. Çünkü içten gelen sağlıkla beraber dış etmenler de cildimizin sağlığında etkili olur. Bununla birlikte; dış dünyayla en çok muhatap olan yönümüz de yine cildimizdir. Yani; bunlara karşı da bakım ve özen istediği için, çeşitli desteklere ihtiyaç duyar.

Örneğin ciltteki nemin korunması; elastik ve sağlıklı bir yapıda olması için çok önemlidir. Bunun için yapılabilecek birçok şey mevcut. Bunların başında da bol su içmek geliyor. Bildiğiniz gibi su cildimizin en yakın dostu. Ama günümüzde yoğun hayatlarımız içinde; günün stresine ve rüzgârın, soğuğun kimi zaman da güneşin olumsuz etkilerine maruz kalan cildimiz için; su tek başına yeterli bir koruyucu olamamakta. Bunun için cildimize; özellikle dışsal etmenlere yoğun olarak maruz kalan yüz bölgemiz için uygulayacağımız bazı destekleyici ve onarıcı bakım ürünleri var.

Salyangoz kremi; son yılların adı en çok duyulan cilt bakım ürünlerinden biri haline geldi. Peki, bu kadar çok sevilmesinin sırrı nedir? Salyangoz kremi; söylendiği gibi cilde iyi geliyor mu; geliyorsa da içerisindeki hangi bileşenlerle cildimize fayda sağlıyor ve neden bu kadar tercih ediliyor? Gelin birlikte inceleyelim:

Salyangoz Kremi

Salyangoz kremi; bir ara cilt bakım ürünlerine merakı olanların dilinden düşürmediği bir kremdi. Şimdi de bu alanda edindiği yeri sağlamlaştırdı ve yılardır piyasada denilebilir. Peki, nedir salyangoz kremi? Adından da anlaşılacağı gibi içinde salyangoz özü barındıran ve kırışıklık giderme, cilt dokusunu yenileme gibi işlevleri olduğu sıklıkla söylenen; ‘doğal içerikli’ başlığıyla piyasaya sürülmüş bir ürün. Salyangoz özünün nasıl elde edildiği tartışma konusu olsa da; birçok kişi gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ederek denemiş olabilir. Ama diğer pek çok kozmetik ve destek ürün için geçerli olduğu gibi; çokça adından söz edilen bu krem için de geçerli bazı noktalar var. Yani salyangoz kremini denemeyi düşünüyorsanız; bazı noktalara dikkat etmelisiniz:

Salyangoz Kremini Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Söyleyeceğimiz ilk madde aslında; cildinize ilk defa uygulayacağınız bütün cilt bakım ürünleri için geçerli: Evde alerji testi. Cildinizin küçük bir bölümüne sürdüğünüz; mümkünse bilek içi gibi hassas bir bölgede denediğiniz krem; cildinizde herhangi bir reaksiyon oluşturuyor mu; böylelikle anlamış olursunuz.  Dediğimiz gibi bu test; doğal içerikli olsun olmasın cildinize uygulayacağınız herhangi bir ürün için geçerli. Çünkü içeriğinde zararlı bir bileşik olmasa dahi; barındırdığı herhangi malzemeye karşı sizin hassasiyetiniz olabilir, bilemezsiniz.
  • Bir diğer önemli noktaysa; ürüne güvenilir bir kaynaktan ulaşmak. Çünkü son senelerde çok rağbet gören bu ürünün; maalesef piyasada sahteleri de olabilir.
  • Almayı düşündüğünüz ürünü incelerken; içeriğindeki maddelere bakmadan almayın. Bu inceleme de önemli çünkü piyasada çok fazla farklı içerikte salyangoz kremi mevcut. İçeriğinde aradığınız doğal maddeleri barındırdığından emin olun.
  • Dikkat edeceğiniz bir başka nokta da; fiyat aralığına bakmanız. Yani; çok yüksek maliyetli bir ürün almak istemezsiniz elbette; ama bulduğunuz ürün piyasanın çok altındaysa eğer; doğal içerikler barındırma ve faydalı olma olasılığı da o kadar düşük olacaktır. Hatta ucuza mal edeceğiniz sahte bir ürün; cildinizi beslemek bir yana zarar bile verebilir.
  • Ürün için özel olarak belirtilen uyarılar varsa dikkate almalısınız. Örneğin kimi kremler; kullanıldıktan sonra bir süre güneşe maruz kalmamayı gerektiriyor. Aldığınız üründe de böyle bir uyarı varsa; dikkate almalısınız.
  • Salyangoz kreminin tercih edilmesinin önemli sebeplerinden birisi de; ciltteki izler ve yaralar için faydalı olduğu yönündeki görüşlerin varlığı. Siz de böyle bir sebepten salyangoz kremini denemek istiyorsanız; önce bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz. Hatta bu alanda reçete yazan doktorlar olduğunu bile söylemek mümkün. Sizin için uygun ve faydalı olup olmadığını danışabilirsiniz.

Salyangoz kremi kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bazı noktalar bu şekilde. Peki, salyangoz kremi faydaları nelerdir, neden bu kadar ilgi görüyor; kremin bilinen etkilerine bir bakalım:

Salyangoz Kreminin Etkileri

Salyangoz özü; içinde kolajen, elastin ve doğal bileşiklerle cilde çok faydalı olduğu, pek çok kişi tarafından onaylanan bir içerik. Salyangoz özünün bazı diğer özellikleri şöyle;

  • Salyangoz özü; içeriğindeki maddelerle ciltteki hasarlara iyi gelebilir. Ciltteki izler, yaralar ve güneş lekelerinin geçmesinde etkili olabilir.
  • Ayrıca kırışıklıklar ve yaşlanma belirtilerinin önüne geçilmesinde de katkı sağlayabilir.
  • Sivilce ve çatlaklar için de salyangoz özü kullanımı tercih edilebiliyor.

Tüm bu özellikleri; salyangoz özünün, kozmetik ve cilt bakım sektörü için de kullanılmasını sağladı. Salyangoz özü kullanılarak oluşturulmuş kremler; denenmeye ve cilt sorunları için kullanılmaya devam ediyor. Peki, salyangoz kremini daha önce kullanmış olanların yorumları ne şekilde? Memnun kalma oranları nedir? Şimdi dilerseniz; bu yorumları inceleyelim:

Salyangoz Kremini Deneyenlerin Yorumları

Salyangoz kremi kullananlar yorumlar; salyangoz kreminin işe yarayıp yaramadığı ve beklentilerinizi karşılayıp karşılayamayacağını anlayacağınız bir başka yöntem. Bir ürünü kullanmadan önce bu ürünü denemiş kişilerin yorumlarını öğrenmek çok faydalı olabiliyor. Bu yüzden, sizler için salyangoz kremi kullananların yorumlarını inceledik ve farklı pek çok yoruma ulaştık.

Genel olarak merak edilen; kremin anlatıldığı gibi işe yarayıp yaramadığı. Salyangoz özü içindeki ‘allantoin’ maddesi; ciltteki lekeler ve sorunlar üzerinde çok etkili olduğu düşünülen bir içerik. Bu yüzden piyasadaki pek çok içerik arasında bu özü barındıran kremlerin; daha faydalı olma olasılığı yüksek. Şimdi gelelim salyangoz kremi hakkındaki yorumlara.

Ürün hakkında yorum yapanların birçoğu; kremin düzenli kullanılması gerektiğinde hemfikir. Yani etkisini görmek için belli bir süre beklemek gerekebilir. Bununla birlikte; cildi sıkılaştırdığı ve canlandırdığı da yorumlar arasında. Ayrıca yine cilt lekeleri ve sorunları için kullananların sayısı da bir hayli fazla. Ürünü deneyip; ciltteki izlerinden tamamen kurtulduğunu söyleyenler bile var. Cildi yumuşattığı ve çatlaklara iyi geldiği konusunda da olumlu yorumlar mevcut. Bunun yanı sıra; ciltte yakın zamanda oluşan yanık ve benzeri sorunlarda da; ileriye dönük iz kalmaması için kullanıldığına dair yorumlara rastlamak mümkün.

Salyangoz kremi satın almadan önce; ürünün içeriğine ve sahip olduğu sertifikalara dikkat etmek ve kaliteli bir ürün edinmek; kremin cildinize fayda sağlama oranını arttıracaktır.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.