Powerbank Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarafından Blog Adresi
89 Görüntüleme

Telefonlarımızı her an için yanımızda bulundururuz. Acil durumlarda haberleşebilmek için sürekli yanımızda taşıdığımız telefonlarımızın ise şarjları gün içerisinde sıklıkla tükenebilmektedir. Telefonumuzun şarjı bittiğinde eğer dışarıdaysak ve yanımızda powerbank taşımıyorsak büyük olasılıkla telefonu şarj edemeyeceğizdir. Bu anlamda powerbank taşımak gerekli durumlarda can kurtarıcı nitelikte olmaktadır. Peki, kaliteli bir powerbanke sahip olabilmek için powerbank satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Powerbank Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Powerbank Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelişen teknoloji sayesinde hayatımız gittikçe kolaylaşmaktadır. Bu anlamda gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan powerbanklerin kullanımı da hayatımızı kolaylaştırması açısında oldukça önemli olmaktadır. Dolayısıyla her üründe olduğu gibi powerbank alırken de dikkat edilmesi gereken bir takım unsurlar bulunmaktadır. Powerbank alırken kaliteli olmasına dikkat etmeli ve telefonunuza uygunluğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Aksi taktirde almış olduğunuz ürün çabuk bozulacaktır ya da telefonunuzu şarj etmeyecektir.

Bunun dışında powerbank satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde açıklanabilir:

İhtiyaç Belirleme

Öncelikle nasıl bir powerbanke ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Bu aşamada kullandığınız telefonun markasını ve modelini göz önünde bulundurabilirsiniz. Aynı zamanda almak istediğiniz ürünün hangi fiyat aralıklarında olacağına da karar vermeniz gerekmektedir. Bu aşamada satın alacağınız powerbakin mAh değeri elinizdeki cihazınızın sahip olduğu mAh değerinin en az 3 katı olmalıdır. mAh, powerbankin pil ömrünü ifade etmektedir. mAh, powerbankin saatte ilettiği amper değerini göstermektedir.

Hızlı Şarj Özelliği

Telefonlarımızın şarjının hızlı bir şekilde dolması oldukça önemlidir. Yavaş dolduğu zaman telefon daha çok efor sarf etmekte ve batarya ısınmakta ve zamanla bozulabilmektedir. Bu açıdan satın almayı düşündüğünüz powerbankin hızlı şarj etme özelliği olması gerekmektedir. Bu sebeple tercih edeceğiniz powerbankin çıkış akımının 2 amper olması telefonunuzun hızlı bir şekilde şarj edilebilmesi açısından oldukça önemlidir. Çünkü 1 amperlik şarj cihazı 2000 mAh’lık bir bataryayı 2 saat içerisinde şarj ederken 2 amperlik bir şarj cihazı 2000 mAh’lık bir batarya 1 saat içerisinde şarj etmektedir.

Güç Çıkışının Sayısı

Powerbanklerde güç çıkış sayısının fazla olması aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilmenize olanak sağlamaktadır. Bu aşamada iki telefonunuzu birden şarj etmek isterseniz iki güç çıkışı olan bir powerbank tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Kasanın Sağlam Olması

Bu tarz teknolojik ürünler acil durumlarda hayat kurtardığı gibi hayatınızın tehlikeye girmesine de sebep olabilmektedir. Powerbankler cihazlarınızın şarj olmasını sağlarken ısınabilmekte ve bu durumda ani patlamalara sebep olabilmektedir. Bu sebeple bir powerbank satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de powerbankin kasasının ısıya dayanıklı olması, kolay bir şekilde alev almaması ve kırılgan bir yapıda olmamasıdır. Bütün bunlara dikkat etmeniz olası tehlikelere karşı hem sizi hem de cihazınızı koruyacaktır.

Adaptörün Kalitesi

Çoğu zaman gözden kaçırılsa da adaptörün kalitesi de powerbank alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Kaliteli adaptör kullanımı, powerbankinizin kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir.

Güvenilir Bir Markanın Ürünü Olması

Marka, ürünün kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden birisidir. Güvenilir ve tanınmış bir markanın ürününü almanız halinde çeşitli bozulmaların ve patlamaların meydana gelme olasılığı da minimum seviyeye inecektir.

Garantisinin Olması

Her üründe olduğu gibi powerbanklerin de garantisi olmalıdır. Aksi halde ürün bozulduğunda tamir ettiremezsiniz veya yenisini temin edemezsiniz. Bu sebeple de powerbank elinizde kalır.

Powerbank Kullanımın Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımız kolaylaşmaya sürekli olarak devam etmektedir. Eskiden telefonlarımızı şarj edebilmek için gittiğimiz yerlerde şarj girişi aramak zorunda kalıyorduk. Fakat powerbankin hayatımıza girişi ile birlikte telefonlarımızı daha rahat ve daha kolay bir şekilde şarj edebilme imkanına sahip olduk.

Powerbank kullanımın avantajları ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  1. Telefonlarımızı powerbankler sayesinde daha rahat ve hızlı bir şekilde şarj edebiliyoruz.
  2. Telefonlarımızı powerbankler sayesinde gün içerisinde en az iki kez şarj edebilmekteyiz.
  3. Powerbankler kullanmış olduğumuz cihazlara her yerde ve her ortamda kesintisiz enerji desteği sunabilmektedir.
  4. Prize ulşamanızın zor olduğu zamanlarda ve acil durumlarda hızlı bir şekilde cihazınızın şarjını doldurabilir ve rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bütün bunlar sayesinde cihazlarımızın şarjı bittiğinde kolay bir şekilde dolum saplanmakta ve acil olan işlerimizi de rahatlıkla halledebilme imkanına sahip olmaktayız.

Powerbank Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Powerbank Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Powerbank Nasıl Kullanılmaktadır?

Powerbank kullanımı ile cihazınızı şarj edebilmeniz için powerbankin şarjının da dolu olması gerekmektedir. Bu sebeple dolu olmayan bir powerbank cihazınızı şarj etmeyecektir. Uzun bir yola çıktığınızda powerbankinizin dolu olduğundan emin olmanız oldukça önemlidir. Eğer powerbankiniz doluysa telefonunuza ait olan USB kablo girişini veya powerbankinizi aldıktan sonra kutunun içerisinden çıkan USB girişini kullanarak cihazınızı şarj edebilirsiniz.

Powerbank Saklama Koşulları

Powerbankinizi yanınızda taşıyorsanız veya bir ortamda bırakıyorsanız ortamın ısısına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürünü kesinlikle direk güneş ışığı alan bir yerde saklamayın. Aksi halde cihaz patlar ve yangına sebep olur. Bunun yanında ürünün nemli ve ıslak bir yerde bırakılmaması da bozulmasını önlemek açısından oldukça önemlidir.

Yukarıda powerbank kullanımı ve powerbank satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizlere bilgilendirmede bulunduk. Bütün bu unsurlara dikkat ederek sizler de powerbank satın alabilir ve herhangi bir acil durumda cihazınızın şarjı bitse dahi hızlı bir şekilde doldurabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.