Oyun İçi Ürün Satan Siteler Güvenilir Mi?

tarafından Blog Adresi
27 Görüntüleme

Oyun içi ürün satan siteler genelde size oynadığınız oyunu daha rahat oynayabilmeniz için oyunun içinde kullanabileceğiniz sanal ürünler satmaktadır. Bu ürünler oynanan oyuna göre değişiklik gösterebilmektedir ancak genelde oyunda bulunan eşya, silah veya kostümlerdir.

Oyun İçi Ürün Satan Siteler Nasıl İşler

Oyun içi ürün satan siteler gerçek para vererek oyun içi eşya alabileceğiniz ve genelde oyunun yapımcısı olan şirket tarafından kurulan sitelerdir. İçerisindeki eşyaların gerçek para karşılığı satıldığı bu oyunların bazılarını yükleyip oynamak bedavadır. Böyle oyunlar karlarını oyun içi satışlardan sağlarlar.

Bu şekilde satılan eşyalar şöyle sıralanabilir;

  • Para, puan, elmas vb.
  • Oyunun bir bölümü veya oyunda bir harita
  • Farklı yeteneklere sahip yeni karakterler
  • Oyuncunun işini kolaylaştıracak farklı silahlar veya araçlar
  • Giyilebilen zırhlar veya elbiseler

Böyle oyun içi satılan eşyalar oyuncuyu cezbederek oyunu daha fazla oynamasını sağlar.

Oyun İçi Ürün Satan Siteler Güvenilir Mi?
Oyun İçi Ürün Satan Siteler Güvenilir Mi?

Oyun İçi Ürün Satan Siteler Nasıl Yaygınlaştı

Bu tür sitelerin kuruluşunun nedeni insanlardaki diğerlerinden farklı olma ve öne çıkma isteğidir. Bu hissi oyun oynayan biri çok iyi anlayabilir. Bu oyun içi ürün satan siteler online yani çok oyunculu oyun oynanan oyunlarda çok fazla kendini göstermektedir. Rakipten daha iyi bir silaha sahip olmak veya ondan daha iyi görünmek her zaman iyidir. Oyunlar, insanların fantezilerinin gerçeğe dönüştüğü yerlerdir ve bu siteler sattıkları eşyalar aracılığıyla bu fantezi seviyesini en üste taşımaktadırlar. Ayrıca bu sitelerden farklı olarak oyunun sadece bir bölümünü satan ve oyunun geri kalanı için de farklı bir ücret daha ödenmesi gereken bir sistem daha vardır. Oyun yapımcıları oyuncuları cezbetmek için her yolu denemektedirler.

Oyun İçi Ürün Satan Siteler Güvenilir Mi?

Bu oyun içi ürün satan siteler için en büyük güvenlik sorunlarından biri oyunun bağımlılık yapıcı etkisini arttırmasıdır. Çünkü bu etki öyle noktalara gelebilir ki oyuncu bütün kontrolü kaybeder ve oynadığı oyun yaşamının en önemli parçası olur. Böyle sitelere giren küçük yaştaki oyuncuları etkileyen önemli bir husus ise sitedeki uygunsuz içeriklerdir. Karakterler için satın alınan kostümler ve zırhlar çocuk için sakıncalı derecede açık ve erotik olabilir. Ayrıca burada karşımıza çıkan bir diğer önemli durum da satın aldığımız eşyaların hackerlarca çalınma ihtimalidir. Başka bir nokta ise online alışveriş yaparken kart bilgilerinizin çalınabileceği ihtimalidir.

Alınabilecek Önlemler

Oyun içi ürün satan siteler insanlara güvenlik bakımından bazı zorluklar yaşatıyor. Ancak bu zorlukları aşmak bazen o kadar da zor değildir. Örneğin bağımlı olmamak için o oyunla ilgili az harcama yapmanız bağımlı olmanızı engelleyebilir. Eğer oyunun online mağazasında çok beğendiğiniz ürünler gördüyseniz ve kendinizi tutamıyorsanız bu alıma bir sınır koymayı deneyebilirsiniz. Bu oyundan aldığınız zevki arttırırken oyuna olan fanatizminizi düşürecektir. Çocuklarınızı uygunsuz içeriklere karşı korumakla ilgili olarak çocuğunuzla konuşabilirsiniz. Örneğin ona 25tl ye aldığı giysiyle markette neler alınabileceğini söyleyin ve ona 25tl değerinde bir alışveriş yapın. Belki böylece ona paranın değerini anlatabilir ve akıllıca kullanılması gerektiğini anlamasını sağlayabilirsiniz.

Oyun İçi Ürün Satan Siteler Güvenilir Mi?
Oyun İçi Ürün Satan Siteler Güvenilir Mi?

Oyun İçi Ürün Satan Sitelerin Yararları

Bu sektör sadece sitelerde satılan silahlar ve kostümlerle sınırlı değildir. Birçok dünya çapında firma yaptıkları oyuna genişleme paketi çıkararak oyuncunun oyunu merak ettiği için oyunu satın almasını veya oyunu cazip hale getirecek yeni özellikler ekleyerek oyuncunun oyunu satın almasını sağlarlar. Bir uzay oyunundaki farklı tasarımlarda ve güçlerde olan gemiler bile bu kategoriye dahil edilebilir. Oyun içi ürün satan siteler bazı durumlarda oyunu oyuncu için daha cazip hale getirebilirler.

Oyun İçi Ürün Satan Siteler ve Küçük Oyuncular

Eğer çocuğunuz oyun içi ürün satan siteler aracılığıyla online satın alım gerçekleştiriyorsa bu durumda çocuğunuzla geçirdiğiniz zaman ve çocuğunuzun bilgisayarı veya telefonu başında geçirdiği zamanı dengelemelisiniz. Ona daha çok zaman ayırmalı ve yaptıklarını kontrol etmelisiniz. Eğer çocuğunuz oyun sitelerinden online alışveriş yapıyorsa ve bunu durduramıyorsanız bilgisayarınıza bu satışları önleyebilecek yardımcı programlar indirebilirsiniz.

Oyun Bağımlılığı ve Oyun İçi Alım

Oyun bağımlılığı online oyunlar ortaya çıktıktan sonra oyuncular için çok önemli bir sorun haline gelmiştir. Bu sorun artık öyle bir raddeye geldi ki insanlar oyunlar üzerinden birbirlerini tehdit bile ediyorlardı. Bazı insanlar için hayatın anlamı oynadıkları oyun veya oyunlardır. Bir örnek vermemiz gerekirse böyle bir seviyede olan oyunlardan en önemlilerinden biri World of Warcraft’dır. Bu oyun o kadar popüler oldu ki dünyanın her yerinden kendine sadık oyuncular bulmayı başardı. Böyle oyunların en önemli özelliği çok iyi olmalarıdır. İyi olduklarından oyuncuyu kendilerine bağlarlar ve daha çok oynanırlar.

Oyundaki içerikler oyuncuyu cezbeder ve oyunu daha fazla oynamasını sağlar, oyun yapımcısı da oyuna daha fazla satın alınabilecek eşya yerleştirir veya oyuna paralı bir genişleme paketi çıkarır. Oyun içi ürün satan siteler de bu yöntemin uygulandığı yollardır. Bu tür bir bağımlılık edinmemek için oyundan alınan eşyaların sayısına bir limit koymak önemlidir. Mesela bir oyun gördünüz ve canınız oyundan bazı eşyalar satın almak istedi. Kendi kendinize sadece 3 eşya alacağım diye bir sınırlama koyabilir ve bu yolla isteğinizi dizginleyebilirsiniz. Oyun içi alımın bulunduğu oyunlarda ana amacınız akıllıca alışveriş yapmak olmalıdır.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.