Organize işler 2 filmi Organize işler filminin devamı olarak çekilmiş bir filmdir. Yönetmenliğini ve aynı zamanda senaristlik görevini üstlenen Yılmaz Erdoğan olup oyuncu kadrosunda da oldukça önemli isimler rol alıyor. Komedi denince akla ilk gelen isimlerden birisi olan Yılmaz Erdoğan’ın yanı sıra Demet Akbağ ve Ata Demirer’de bu filmde rol alacakken Kıvanç Tatlıtuğ, Demet Evgar, Ekin Türkmen, Bensu Soral, Okan Çabalar, Ezgi Mola, Rıza Kocaoğlu gibi isimlerin de bu filmde rol alacak oyuncular arasındadır.

Beklenen Vizyon Tarihi

Yılmaz Erdoğan tarafından haziran ayının son haftasında çekimlerin başlayacağı ve vizyon tarihi açıklanarak birçok seyircisini de mutlu etti. Organize İşler 2 Filmi’nin asıl ismi ise Organize İşler Sazan Sarmalı olarak işlenecektir. Bununla birlikte gazetelere açıklama yapan hem senarist hem de yönetmen Yılmaz Erdoğan bunca yıldır İstanbul’dayım daha görmediğim yerler varmış ben çok şaşırıyorum ifadelerine yer verdikten sonra da çekilecek olan bu komedi filminin İstanbul-Fatih’te çekileceğini belirtti. Filmin çekimleri yaklaşık olarak 2 ayda tamamlanması beklenirken Yılmaz Erdoğan’dan da vizyon tarihi açıklandı. Yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın vermiş olduğu bilgilere göre Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi’nin vizyona giriş tarihi 4 Ocak 2019 olacağı belirtildi.

Film Hakkında

2005 yılında çekilmiş olan Organize İşler film serisinin ilkinde İstanbul’da oto hırsızlığı yapan bir çete reisinin o sırada bir kovalamaca esnasında intihar etmekte olan bir kişinin evine sığınmasıyla olayların geliştiği macera ve komedi dolu bir senaryo ele alınmıştı. Organize işler 2: Sazan Sarmalı adlı filmin konusu ise daha açıklanmadı. Herhangi bir fragmanı da yayınlanmayan filmde olaylar sır gibi saklanırken severlerini oldukça güldürecek bir komedi filminin sunulacağı bildirildi.

Kısa Bilgiler

Ezgi Mola’nın açıklamalarına göre Yılmaz Erdoğan (Asım)’ın sevgilisi rolünde oynayacak. Kıvanç Tatlıtuğ ise bir horoz dövüşçüsü olarak rol yapacakken ilk filmde Asım’ın kızını Yılmaz Erdoğan’ın kızı Berfin Erdoğan’ın yerine ise bu kez Bensu Soral canlandıracaktır. İstanbul’un güzel yerlerinden Karaköy, Eminönü, Mısır çarşısı, Kapalıçarşı gibi yerlerde çekilen film oldukça ilgi göstermeye şimdiden başlamış durumdadır.