Okullar Açılıyor, Son Yapılması Gerekenler

tarafından Blog Adresi
53 Görüntüleme

Okullar Ne Zaman Açılıyor?
2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı 17 Eylül pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler kadar velilerin de meraklı bekleyişleri devam ediyor. Okulların açılması ile birlikte milyonlarca servis aracı ülkemizde hizmete girecek ve trafikte her yıl olduğu gibi yığılmalar olacak. Bunun için yetkililer pazartesi günü kişisel araç kullanımın en aza indirilmesi gerektiğine dair açıklama yaptı. Trafikte aksamaların olmaması için araç sürücülerinin bu konuda biraz daha dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca yapılan bu çağrının bir nedeni de insanları toplu taşımaya teşvik etmektir.

İlkokula Yeni Başlayanlar İçin Alışma Haftası
İlkokula yeni başlayan öğrenciler için tanışma ve kaynaşma haftası adı altında eğitim öğretim hayatı bir hafta erken başladı. Bu sayede öğrenciler yeni okullarına ve yeni sınıf arkadaşlarına daha kolay adapte olabilecek, eğitim başladığı zaman zorluk çekmeyeceklerdir. Bir süredir uygulanan bu sistem bu yıl da başarı ile hayata geçirildi.

Öğrencilere Listeler Verildi
Yeni Eğitim- Öğretim yılında kullanılacak olan materyal listesi öğrencilere verildi. Bu sayede her öğrenci kendi kullandığı malzemeyi alarak okula katkıda bulunabilecek. Bu konuda velilerin biraz tepkisi olsa bile bu olması gereken bir uygulamadır.

Çocuklara Destek Olun
Çocuklarınız yeni okula başlayacağı için onları okula ısındırmaya çalışın. Onları başarabileceğine inandırın ve her zaman destekleyin. Bu sayede çocuklarınız özgüvenli olacaktır. Unutmayın ki çocuklarınızı sadece ilk yılda değil tüm eğitim hayatı boyunca desteklemeli ve güven vermelisiniz.

Çanta Seçimi Çok Önemli
Çocuklarınızın sağlığı için çanta seçimini yaparken çok dikkatli olmalısınız. Alacağınız çantaların kaliteli malzemeden yapıldığını ve vücudun anatomik yapısına zarar vermeyen türden olmasına dikkat etmelisiniz. Aldığınız çantaların omuz kısımlarında pamuktan yapılmış yumuşatıcıların olduğuna dikkat edin. Ayrıca aldığınız çantalara da çok fazla kitap koyarak ağırlaştırmamanız çocuğunuzun sağlığı açısından daha iyi olacaktır.

Yapılacak Olan Son Hazırlıklar Nelerdir?
En önemlisi çocuğunuzun okula güvenli bir şekilde ulaşımıdır. Eğer çocuğunuzun ulaşımı için herhangi bir servis şirketi ile iletişime geçmemişseniz zaman kaybetmeden okulunuzun anlaşmış olduğu şirket ile iletişime geçmelisiniz. Çocuğunuzun okulda kullanacağı kalem, defter, dosya, silgi, kalemtıraş gibi temel materyallerin teminini yapmalısınız. Suluk ve beslenme çantası gibi yardımcı materyalleri de hazır etmeniz okullar açılınca zaman kaybı yaşamamanızı sağlayacaktır. Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm veli ve öğrenciler için sağlıklı geçmesini diliyoruz.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.