Müzik dinlemek insanı dinlendiren ve huzur veren aktivitelerden biridir. Peki, müzik indirmek için doğru site kullanıyor musunuz? Lisanslı müzik indirmek için en iyi ücretsiz siteler nelerdir sizler için bir araya getirdik. Böylelikle istediğiniz müziği hemen indirirsiniz ve istediğiniz yerde internet olmadan dinlersiniz.

Müzik evrensel bir dil olduğu için herkes dinler. Kimileri üzüntülü anlarda kimileri mutlu anlarında dinler. Hatta müzik eşliğinde yolculuk yapmayı çok severiz. İşte bu yolculuk anlarında giden internet yüzünden müzik yarıda kalır. Sizlere sunduğumuz sitelerden istediğiniz şekilde müzik indirirsiniz.

Devlet koruma kanunda yer alan maddeye göre yapılan eserleri lisansı olan yerlerde almanız gerekir. Aksi halde hakkınızda işlem başlatılır. Müzik severlerin hızlı ve kolay bir şekilde istediği şarkıyı indirebileceği siteleri bir araya getirdik.

Sound Cloud

Yasal müzik indirme sitelerinin en popüleri olan Sound Cloud’a yüzlerce ve binlerce müziğe kolayca ulaşırsınız. Bu müzik sitesine online bağlanarak lisanslı bir şekilde müzikleri indirirsiniz. Burada indireceğiniz müzikler ücretsiz olarak karşınıza çıkar.

Sound Cloud sitesine şarkılar sanatçılar tarafından yüklenir. Merak ettiğiniz ve sevdiğiniz şarkıları sanatçı ismi, ve şarkı ismi yazarak aramanız lazım. Böylelikle istediğiniz müziği kolayca bulabileceksiniz. Ancak bazı müzikler ücretlidir. Bu şarkıları indirmek için Facebook sayfasını beğenmeniz yeterli olacaktır.

Reverb Nation

Müzikler insan yaşamının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu parça sayesinde içimizde duygular dışarı vurur. Bu müzik indirme sitesi The Civil Wars ve İmagine Dragons gibi grupların popülerliğini yakalamasıyla tanınmıştır.

Yavaş yavaş içeriğini ve site düzenini değiştirdikçe pop, alternatif ve hip-hop türünde şarkıları eklenmiştir. Şuan bu site 4 milyonu aşkın sanatçı ve müziksever tarafından kullanılıyor. Ücretsiz müzik sitelerinden olan Reverb Nation farklı kategorideki müzik türlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sitede istediğiniz müzikleri kolayca indirmek için indirme formatınıMP3 seçeneğine getirin. Her müziğin yanında küçük simge bulunur. Bu simgeye basarak indirme menüsüne yönlendirilirsiniz.

Jamendo

Bu müzik sitesi Creative Commons lisansı sayesinde koruma altındadır. Bu lisans sayesinde indireceğiniz müzikler güvenli olur. Bu müzik sitesinde korumalı olarakl binlerce müziği kolayca indirebilirsiniz. Hem telefonunuzu hem de içeriklerinizi müzikten bulaşacak virüslere karşı korumuş olursunuz.

Bu sitede genellikle bağımsız müzikler yer alır. Her istediğiniz şarkıyı bu sitede bulamayabilirsiniz. Yalnız Jamendo içinde bulundurduğu müziklerle sizi etkileyecektir. Müzik listenizin tekrardan oluşturmanıza da yardımcı olur. Reklam, film, dizi veya uygulamalar için müzikleri lisanlı bir şekilde buradan indirebilirsiniz.

Soun Click

Bu site milyonlarca şarkı ve kalite seçenekleriyle en iyi müzikleri indirmenizi sağlar. Bu sitede müzikleri direk olarak sanatçının sitesinden indirme kolaylığı sağlar. Bazı sanatçılar Soun Click müzik sitesine şarkılarını ücretsiz bir şekilde bırakır.

Soun Click müzikleri sanatçılar tarafından bırakıldığı için indirdiğiniz her şarkı lisanslı ve yasal olacaktır. Web sitelerinde kaybolan müzikleri burada keşfedip kolayca indirebilirsiniz. Sitede yer alan şarkılar koleksiyon ve türlerine göre ayrıldı. Böylelikle diğer sitelerde yer alan dağınık yapıyı önlemiş oldu.

Burada bir diğer önemli mevzu ise özel radyo istasyonları kurularak diğer Soun Click kullanıcılarına ulaşmanız sağlanır.

Audiomack

Lisanslı müzik indirmek için en iyi ücretsiz siteler arasında yer alan ve Sound Cloud müzik sitesinin alternatifi olan Audiomack binlerce müzikle karşınızdadır. Bu sitede en yeni ve en eski müzikleri lisanslı bir şekilde ulaşarak indirebilir. Ücretsiz ve hızlı bir şekilde müzik indirmek için tercih edeceğiniz bu sitede etiketler bulunur.

Bu etiketler sayesinde müzikseverler popüler ve en yeni müzikleri kategori şeklinde bulabilir. Ancak sitede yer alan her şarkı ücretsiz değildir. Ama tüm şarkıların coverlerını ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Youtube

Yotube binlerce müzik ve videoyu içinde barındıran en büyük internet sitelerinden biridir. Hemen hemen herkes bu sitede aradığı müzikleri bulabilir. Ancak Youtube çok tercih edilmesine rağmen çevrimiçi müzik indirmek çok zordur.

Youtube çok kapsamlı ve Dünya çapında kendini kanıtlamış internet sitesidir. Ancak buradan tüm şarkılar indirilmiyor. Bu sitenin yanında Creative Commons lisansını kullanarak istediğiniz müziğe kolayca ulaşabilirsiniz. Burada CC lisansın şartlarına bağlı kalarak şarkıları indirmek ücretsizdir.

Free Amazon Music Store

Free Amazon Music Store müzik sitesine üye olmak gerekir. Üyeliğiniz onaylandığı zaman istediğiniz cihazdan üyelik bilgilerini girerek rahat şekilde müzik indirebilirsiniz. Çevrimiçi ve çevrimdışı olmak üzere iki farklı şekilde uygulamayı kullanmanız mümkündür.

Free Amazon Music Store sitesini kullanmanız için üyelik şartları gereği para ödemeniz gerekir ya da ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Müzik sitesinin ücretsiz şekilde müzik dinleyeceğiniz bölümü de vardır.

Bu müzik sitesinin dijital müzik alanına girerek ücretsiz olan müzikleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak bu siteden ücretsiz ve lisanslı bir şekilde müzik indirmek için üye olmanız gerekir. Böylelikle istediğiniz yerde istediğiniz şarkıyı indirebilirsiniz. İnternet kotanızı zorlamaz ve zamanınız tasarruflu kullanmanızı sağlar.

Audio Archive

Audio Archive müzik sitesi sizlere binlerce müziği ücretsiz bir şekilde indirme imkanı sunarken bunun yanında sesli kitap, canlı müzik ve radyo programlarınız ücretsiz şekilde sizlerle buluşturuyor. Şarkılar birçok şekilde kategorileştirildi.

Audio Archive müzik sitesinin özellikleri:

  • Birçok şekilde müzik kategorisi yer alır.
  • İstediğiniz şarkıyı aramaya yazıp bulabilirsiniz.
  • Çoklu ortam formatlarının yer alması
  • Birçok sanatçının şarkılarını lisanslı, ücretsiz ve hızlı şekilde indirebilirsiniz.
  • Sitenin sunduğu birçok özelliklerle istediğiniz kolayca bulmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.