Kuru Ciltler İçin Kolay Nemlendirici Önerileri

tarafından blogadresi
56 Görüntüleme

Cilt bakımınıza önem vermeniz, görünümünüzün daha güzel ve daha parlak olması için çok önemlidir. Özellikle de kuru cilde sahip biriyseniz, uzman bir dermatolog tarafından kuru ciltler için kolay nemlendirici önerileri almanız sizin için iyi olacaktır. Cilt kuruluğunuzu önleyebilmek için ise; sık sık nemlendiriyor olmanız çok önemlidir. Eğer cildinizi düzenli bir şekilde nemlendirmiyorsanız, cildinizin kaybolan nem oranı tekrar yenilenemeyecektir. Bu durum ise; ciddi kuruluklara ve cildinizde oluşabilecek bazı sorunlara yol açar. Eğer kuru cilt sahibi biriyseniz, kullandığınız nemlendiricilerin daha çok yağ bazı içerikli ürünler olmasını da tavsiye edebiliriz. Bu tarzda kremlerden yararlanmanız, cildinizin nem oranının da düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

Kuru Ciltlilerin Kullanabileceği Nemlendiriciler Nelerdir?

Vichy Aqualia Thermal Rich Nemlendirici Krem

Aşırı kuru cilt sahibi biriyseniz, yüzünüzde ya da vücudunuzun başka yerlerinde farklı cilt problemleriyle karşılaşabildiğiniz gibi, cildinizde ufak çizgiler ve bazı kırışıklıklar da meydana gelebilmektedir.

Özellikle de bu tarz durumlarla karşı karşıya olan biriyseniz, Vichy Aqualia Thermal Rich kremi sizin için harika bir tercih olacaktır. Bu krem, yaşlanma karşıtı bir nemlendirici olduğu için, bu belirtilerle birebir savaşmaktadır. Cildinizi yüksek oranda nemlendiren bu krem, herhangi bir alerjiniz olmadığı takdirde istediğiniz gibi kullanacağınız bir üründür. Aynı zamanda Vichy Aqualia Thermal Rich kremi, cildi 48 saat nemlendirme özelliğine de sahiptir. Ancak herhangi bir alerjik durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, bir dermatoloğa danışmadan kremi kullanmaya başlamamanız gerekir.

Clınıque Yoğun Nemlendirici Krem

Kuru ciltli bireylere veren kremlerin en büyük özelliği yağ oranlarının diğer kremlere göre daha yüksek olmasıdır. Kuru ciltlilerin kullandığı kremlerin tam aksine Clınıque kremi tamamen yağsız bir ürün olmasıyla ilgi çekmektedir. Clınıque kremi yağsız olmasına rağmen cildi çok yüksek bir oranda nemlendirme özelliğine sahiptir.

Bu krem hem cildinizin nem oranını yükseltir hem de sahip olduğunuz nem oranının da cilde hapsedilmesini sağlar. Bu kremin bir diğer özelliği de herhangi kokulu bir ürün ya da parfüm gibi kimyasallar içermiyor olmasıdır. 24 saat boyunca cildinizin nemlenmesini sağlayan bu kremi gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayabilirsiniz. Ürünün tek dezavantajı ise, güzel kokulu ve parfümlü kremlerin tam aksine değişik bir kokuya sahip oluşudur.

La Roche- Posay Hydreane Riche Nemlendirici Krem

Kuru pullanan cilt için nemlendirici arayışındaysanız bu ürün vazgeçilmeziniz haline gelecek demektir. Birçok kremden daha fazla nemlendirici özelliğe sahip olan La Roche- Posay Hydreane Riche nemlendirici krem, aşırı kuru cilde sahip olan insanlar için üretilmiştir.

Bu krem cildinizi nemlendirdiği gibi, cildinizin var olan nemini de kaybetmemesini sağlayan bir özelliktedir. La Roche- Posay Hydreane Riche kreminin içerisinde yer alan hydralipid ürünler su taşıcı özelliğe sahiptir. Bu özellik ise; cildinizin en derinlere kadar nemlenmesini sağlar. Aynı zamanda kremin içerisinde shea yağı gibi cildinizin yatışmasını sağlayan önemli bir ürün yer almaktadır. Özellikle de yüzünüzü yıkadığınızda ya da duş aldığınızda yüzünüz daha fazla gerilme özelliği gösteriyorsa, krem işe yarıyor demektir.

SkinCeuticals Emmolience Nemlendirici

Kuru ciltler için krem önerisi arayanlar SkinCeuticals Emmolience kremi deneyebilirler. İçinde bulundurduğu 7 farklı öz de doğaldır. Bu özellikleri sayesinde cildinizi derinlemesine nemlendiren bu krem, kuru cilt problemlerinin de en kısa sürede çözüme kavuşmasına katkı sağlamaktadır.

Kremin içerisinde bulunan yağlar ise; gül yağı, makedemia yağı, deniz yosunu yağı, üzüm tohumu yağı gibi cildin nem kazanmasına büyük ölçüde katkı sağlayan yağlar yer almaktadır. Ürünün tek problemi ise; diğer nemlendirici ürünlere oranla daha yüksek bir maliyete sahip olmasıdır.

Kiehl’s Utra Facial Cream Nemlendirici

Cilt bakımınıza önem veriyor fakat çok kuru cilde sahipseniz, Kiehl’s Utra Facial Cream ürünü fazlasıyla işinize yarayacak bir nemlendiricidir. Bu ürün cildinize 2 katı kadar nem vererek 24 saat boyunca cildinizin nemini korumaya devam etmektedir.

Özellikle de soğuk kış aylarında, aynı etkiyi almanızı sağlayacak olan bu krem, kırışıklıklarınızın oluşmasına da mümkün mertebede engel olan bir özelliğe de sahiptir. Bu kremin içerisinde zeytinden alınmış skulanlar bulunmaktadır. Aynı zamanda glikoprotein içeren Kiehl’s Utra Facial Cream nemlendiricinden alarak cildinizin daha yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlamanız da mümkün olacaktır. Siz de ağır ve yağlı bir his bırakan kremlerden sıkıldıysanız Kiehl’s Utra Facial Cream nemlendiricilerinden kullanarak cildinizi daha ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici

Kremin içerisinde yer alan Hyaluronik asit cildin ekstra nemlenmesini ve aynı zamanda da dolgunlaşmasını sağlar. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı krem cildinizin yoğun derecede nem kazanmasına yardımcı olduğu gibi, aynı zamanda da cildinizde oluşacak kırışıklıklara ve çizgilere karşı önlem almaktadır. Cildinizi pürüzsüz bir hale getirmeyi hedefleyen L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı krem, içerisinde bulundurduğu GFK 2O sayesinde de cildinizi güneş kırışıklıklarına ve lekelerine karşı da koruyucu bir özelliğe sahiptir.

Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici 

Nem dediğimiz zaman aloe veranın muhteşem etkilerinizi söylemeden geçemeyiz. Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici yapısında hem Hyaluronik asit hem de aloe vera bulundurduğu için, cildinizin derinlemesine bir şekilde nemlenmesine de yardımcı olacaktır. Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz, Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendiricikrem hem diğer ürünlere göre daha uygun fiyatlı hem de fazlasıyla etkili ürünlerden de bir tanesi olmuştur.

Nivea Nemlendirici

Nivea markasının nemlendirici kremleri, oldukça güzel bir yapıya sahiptir. Kuru cilde sahip bir kişiyseniz, bu markanın hemen hemen bütün ürünleri cildinizi nemlendirecek ve daha hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Siz de kuru ciltlerden mustarip bir kişiyseniz Nivea nemlendirici kremleri, cildinizin harika bir görünüme sahip olmasını ve doğal yağlarla beslenmesini sağlayacaktır.

Nemlendirici Krem Kullanımı

Kuru ciltler için nemlendirici krem kullanmaya başladıysanız, kremin etkisinin geçtiği hissettiğiniz zaman yeniden cildinize uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildiniz nemsiz kalmayacak ve daha güzel bir görünüme sahip olacaktır. Aynı zamanda nemlendiricilerinizi makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.