Kilo Vermek İçin Kardiyo Mu? Ağırlık Antrenmanı Mı?

Bu yazımızda Kilo Vermek İçin Kardiyo Mu? Ağırlık Antrenmanı Mı? sizler için inceledik

213

Kilo sorunu her geçen gün artan global bir sorun haline geldi. Kilolarını vermek, fit güzel bir vücuda sahi olmak her yaştan kadın erkek için ilgi noktası haline geldi. Fazla kilolardan kurtulmak için öncelikle bu sorunun neden olduğunu bilmek gerekiyor. Kilo alımı hareketsiz yaşam, spor yapmama ve yeme içme alışkanlıklarının kötü olması ile daha fazla etkili oluyor. Aşırı kilo alımında etken olan noktalardan biri de genetik etkenler. Bunların hepsini göz önünde bulundurup istediğiniz vücuda erişebilirsiniz. Kilo vermek, fit bir vücuda sahip olmak içi mutlaka spor yapmalısınız. Kilo vermek, kilo kontrolü ile ilgili en çok ilgi duyulan konulardan biri Kilo vermede kardiyo mu daha etkili ağrılık çalışmak.

Kalori Açığı Oluşturmak

Kilo sorunu yaşayanların bilmesi gereken temel şey bunu yapmak için kesinlikle kalori açığının oluşturulması. Bu da spor çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Yeme içme alışkanlıklarını dengeleyen biri spor yaparak istediği kalori açığını yaratabilir. Bu açıdan kardiyo da çalışma da beklenen sonuçları almanıza yardım eder. Fakat bilinmesi gereken noktalardan biri iki antrenman yönteminin belli başlı farklarının olması.

Kardiyo, Ağırlık Antrenmanı Arasındaki Farklar

Kilo vermek kadar sağlıklı bir vücuda ulaşmakta son derece önemli. Çoğu kişi koşu, bisiklet sürme vb. hareketlerin yer aldığı bir programın kilo vermek için en etkili yöntem olduğunu düşünür. Bu doğru olmasına karşın uzun vadede yetersizdir. Kardiyo uzun vadede söz konusu etkisini azaltır. Ayrıca sıkı, güçlü bir vücut içinde yeterli değildir. Ağırlık antrenmanında ise uzun vadede hem daha fazla kalori yakma imkanınız var hem de daha biçimli bir vücuda sahip olma imkanınız var. Ağırlık antrenmanları sadece kilo alımı değil yağ yakımın da çok etkili.

En Doğru Program
Kardiyo ve güç antrenmanının tamamen birbirinden ayırmak yerine ikisinin de yer aldığı bir program en iyi sonuçları almanıza yardım edecektir. Spor programının önemli bir kısmını ağrılık antrenmanına verip haftanın bir günün kardiyoya ayırarak tahmin ettiğinizden daha kısa süre içinde sonuç alabilirsiniz.