Kahve Kilo Vermeye Yardımcı Mı?

487

Diyet yaparken bazı küçük uygulamalar ile kilo vermenizi hızlandırabilir tam tersi yapılan bazı küçük hata dolayısı ile de beklenenin altında kilo kayıpları yaşayabilirsiniz. Diyetin başladığı ilk günler hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak insanların en çok zorlandığı dönemdir. Büyük porsiyonları yemeye alışmış birinin yediklerini azaltması, sevdiği yiyecekler yerine birçoğu tatsız tuzsuz gibi gelen gıdaları tüketmek zorunda olması kişilerin sabrını sınayabilir. Fazla kilolar estetik olmayan bir görüntünün yanı sıra hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır. Yeterli ve dengeli beslenmek hayat boyu uygulanması gereken bir beslenme alışkanlığı olmalıdır.

Diyette Metabolizma Hızını Arttıran Yiyecek ve İçecekler
Diyet yapmanın en güzel tarafı tartının üzerine çıkıldığında kaybedilen kiloların görülmesidir. Mevcut diyet listenizi uygularken, içecek olarak tüketebileceğiniz bazı alternatifler ile metabolizmanız daha hızlı çalışacağı için kilo verme hızınız artabilir.

Kahve Metabolizmayı Hızlandırıyor
Diyet yaparken kahve tüketimi, metabolizmanızı hızlandıracak yöntemlerden biridir. Kahvenin içinde bulunan kafeinin uyarıcı etkisi ile metabolizma hızı artmaktadır. Kahve tüketiminin fazla olması ise kalp çarpıntısı, selülit gibi problemlere neden olabilir. Bu yüzden kahvenin olumlu etkilerinden faydalanmak için granülsüz kahveler tercih etmeli ve mümkünse sade olarak kahvenizi tüketmelisiniz. Türk kahvesi tüketiyor iseniz günde en fazla 3 fincan, filtre kahve için ise 2 büyük fincan içmenizde herhangi bir sakıncası yoktur. Kahve içmek aynı zamanda tokluk hissetmenize de yardımcı olmaktadır. Kahve tüketirken ve diyet boyunca bol su içerek daha fazla kilo verebilirsiniz.