Kadınlarda Sonbahar/Kış Modası

Bu yazıda Kadınlarda Sonbahar/Kış Modası konusunu sizler için inceledik.

93

Kış aylarının hızla yaklaşıyor olması, moda dünyasını da hareketlendirdi. Özellikle son bahar ve kış sezonuna özel hazırlanan yeni kreasyonlar bu kışın çok sıcak geçeceğini gösteriyor. Kadınlarda sonbahar/kış modası bize biraz 90’ları andırsa da aslında oldukça afili ve modern bir hava ile geliyor. Kürklerin saklandıkları yerlerden çıkacak olması, hem heyecanlandırıyor, hem de düşündürüyor. Kürk modasının geçtiğini düşünebilirsiniz. Ancak bu yıl kürkler, bambaşka ayrıntılar ile karşınıza yeniden çıkacak. Üstelik bu kez neon renklerle ve ışıltılı tonlarla geri dönüyor.

Ekoseler Meydana Çıkıyor

Sonbahar/kış modasının bir başka göz alıcı ayrıntısı ise ekoseler. Özellikle ekose elbiseler ve paltolar kışın gözdeleri arasında. Bu paltolardaki en dikkat çekici özellik ise boylarının uzunluğu. Özellikle ayak bileklerine kadar varan boyları ile geçtiğimiz yıllardaki mantoları andırsalar da bu kez daha modern detaylar ile karşımıza çıkıyorlar. Üstelik kemer ayrıntısı yerine bol düşme ve nakış kullanılıyor. Ayrıca ekoseler yalnızca dış giyimde de kullanılmıyor. İş dünyasında bu kış ekoseleri bol bol göreceğiz. En klas markaların şimdiden iş katalogları ekoseler ile bezendi bile. Ekose şal ve atkı modelleri de bunların bir parçası.

Leoparın Büyüsüne Kapılın

Leopar 2019 kışına tam anlamıyla damga vuruyor. Çünkü leopar deseni yalnızca belli parçalarda değil, tüm kıyafetlerde bol bol kullanılacak. Hatta bu parçaların arasında ayakkabı ve çizmeler de bulunuyor. Atkılardan eldivenlere, montlardan parkalara, gömleklerden elbiselere ve eteklere kadar her kıyafette bir parça leopar olmazsa olmaz. Özellikle kahve ve kızıl tonlarındaki leoparlar, kadınların dişiliklerini daha çok meydana çıkaracak. Bu yıl, korkmadan, cesurca leopar kullanmanın yılı olacak.

Salaş Kazanlar İle Isının

Kışın sımsıcak geçeceği şimdiden belli oldu. Çünkü salaş ve uzun, kürklü kazaklar sonbaharın ve kışın gözdesi olacak. Özellikle yünden elde edilmiş olmaları, üşüme endişesini ortadan kaldıracak. Ayrıca kırmızı, pudra, leopar, sarı ve turuncu gibi asil tonlar da kazaklarınızı süsleyecek. Bu kazakları öyle çok seveceksiniz ki, elbise olarak dahi kullanabileceksiniz. Tunik havasındaki kazakların en büyük avantajı, boğazlı yaka detayları sayesinde her yaşa uygun olmaları.