İstenmeyen Tüyler Nasıl Alınmalıdır?

Bu yazıda İstenmeyen Tüyler Nasıl Alınmalıdır? konusunu sizler için inceledik.

122

Özellikle kadınlar için görsellik çok önemlidir. Pürüzsüz bir ten için yapılmayan uygulama kalmaz. Özellikle istenmeyen tüyler çeşitli yöntemlerle alınarak kurtulmaya çalışılır. Vücut derisinin nerdeyse tamamında çıkan tüyler farklı şekillerle temizlenir. Eskiden beri süregelen yöntemler yerini daha teknolojik aletlere bıraksa da hala eski usullerle istenmeyen tüylerden kurtulabiliniyor. İstenmeyen tüyler nasıl alınmalıdır?

Epilasyon İle Tüy Azaltma

Epilasyon son yılların en teknolojik buluşudur. Farklı ışın süzmeleri ile kıl köklerinin zayıflatarak azaltıldığı bu yöntem sayesinde birçok kadın istenmeyen tüylerinden bu şekilde kurtulmaktadır. Birkaç seans gidilerek kökten özüm bu şekilde olmaktadır. Epilasyon için özellikle deri muayenesi yaptırmanız ve seçtiğiniz merkeze çok dikkat etmeniz gerekir. Bu yöntem en kesin ve en temiz olarak bilinmelidir.

Cımbız İle Tüylerden Kurtulmak

Özellikle yüz bölgesinde kullanılan cımbız sayesinde tüylerden kurtulabilirsiniz. Biraz uzun bir işlem olsa da en az acı veren yöntem budur. Cımbız ile tüylerin koparılması tüylerin kökünü az da olsa zayıflatmaktadır. Hanımlar bu yönteme çok sık başvururlar. Acil durumlarda cımbız yöntemi en çok kullanılan yöntem arasına girmiştir. Cımbız klasik bir yöntemdir.

Ağda İle Çözüm

Ağda vücudun neredeyse tümüne uygulanır. Çok eski bir seçenek olmasına rağmen milyonlarca kadın bu yöntemle istenmeyen tüylerinden kurtulabilirler. Ağdanın kıl köklerine direk nüfus etmesiyle düzenli yapılması koşulu ile kıllar zamanla önemli derecede azalır. Ağdayı hem kendi evinizde hem de güvendiğiniz güzellik merkezinde yaptırabilirsiniz. Ağdanın yapılışı biraz meşakkatli olsa da daha güvenli sonuçlar elde edebilirsiniz. Yüz bölgesine sir ağda kullanmanız önerilir. Cımbız ve kremlere nazaran daha uzun sürede tekrar tüylere rastlanır.

Tüy Dökücü Kremler İle Kurtulun

İşi acele olan hanımlar veya kısa sürede tüylerinden geçici olarak kurtulmak isteyenler için tüy dökücü kremler önemlidir. Tüy dökücü kremi istediğiniz bölgeye ince bir tabaka sürerek ve yardımcı aparatı ile deriden ayırarak kullanabilirsiniz. Tüylü bölgeye kullanmanız daha sonrasında yıkamanız önerilir. Tüyleri köklerinden değil yüzeysel olarak ayırır. Bundan dolayı belli zamanlarda tekrar tüy dökücü krem ile uygulama gerektirebilir.

Yukarıda belirtilen kategorilerden en az birini tercih ederek istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.