iPhone Xs Plus Fiyatı Şaşırttı

tarafından Blog Adresi
221 Görüntüleme

Steve Jobs Theater’da gerçekleştirdiği etkinlik ile 2019 yılı için çıkaracağı üç farklı modelin tanıtımını gerçekleştirdi. Etkinlikte tanıtılan modeller iPhone 9, iPhone Xs ve iPhone Xs Plus’dı. Bunun sonucunda gözler yeni çıkacak olan modellerin fiyatlarına çevrildi. Türkiye’deki dolar kuru yüzünden alım gücünün oldukça düşmesi ve dolar fiyatı üzerinden çıkan yeni modeller sonucunda iPhone Xs plus fiyatı şaşırttı. 999 dolarlık fiyatı üzerinden Türkiye satış fiyatı yaklaşık 15.000 TL değerine kadar yükseldi.

iPhone 9 ve iPhone X Serisi Fiyatları

Apple şirketinin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı üç telefon modeli iPhone 9, iPhone Xs ve iPhone Xs Plus’dı. Dolar kuru ile çıkış fiyatlarının Türkiye’de oldukça pahalı olması dikkatleri çekti. iPhone 9 fiyatı 699 dolar ile Türkiye’de 10 bin TL, iPhone Xs fiyatı 799 dolar ile Türkiye’de 12 bin TL ve iPhone Xs plus fiyatı 999 dolar ile Türkiye’de 15 bin TL üzerinden satışa çıkarılacak.

Donald Trump’dan iPhone Açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump resmi Twitter hesabından etkinlik sonrasında Apple firmasına yönelik tweet attı. Tweetinde para üretimini Çin yerine Amerika’da yapması konusunda bir direktif verdi. ABD başkanı bu direktife uyulmaması halinde olacak şeyleri de sıraladı. iPhone fiyatları konusunda artış yaşanabileceğinin altını çizdi.

iPhone Xs Plus Özellikleri

6.5 inçlik bir ekrana sahip olarak satışa çıkacak olan iPhone Xs plus modeli Apple a12 Bionic işlemci sistemini kullanacak. 4 GB RAM alanına sahip olma özelliği ile birlikte hızlı bir şekilde tam performans alınacak olan cihazda 64, 256, 512GB depolama alanı seçenekleri de yer alacak. 12 megapiksel arka kamera, 7 megapiksel ön kamera özelliği ile gelecek olan cihazın Türkiye’de ne kadar rağbet göreceği ise merak konusu.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.