iPhone Ses Seviyesi Nasıl Yükseltilir?

Bu yazıda iPhone Ses Seviyesi Nasıl Yükseltilir? konusu hakkında sizleri için inceleme yaptık.

137

Çıkacak olan yeni modeliyle teknoloji tutkunlarının dikkatini tekrar üzerine çekmeyi başaran iPhone markası piyasaya bambaşka bir telefon sunmuş bulunuyor. Birçok farklı modeli bulunan Apple ürünü iPhone son modeliyle de oldukça başarılı ve kendini sürekli yenileyen bir firma olduğunu da göstermiş oluyor. Genel olarak iPhone kullanıcılarının büyük sıkıntılar yaşamadığı da biliniyor. Uzun ömürlü telefonlar olması aynı zamanda görüntüsü insanları yönlendiren özellikler olmakla birlikte her model üst seviyelerde çıkıyor. Sorunlar arasında ise iPhone ses seviyesi nasıl yükseltilir? Apple telefon kullanıcılarının en çok şikayetçi olduğu konulardan biri oluyor. Peki, iPhone Ses Seviyesi Nasıl Yükseltilir?

Ses Sorunu Nedeni

Genellikle İphone 4, iphone 5, iphone 5s ve iphone 6 ile iphone 6s modelleri arasında görülen ses kısıklığı problemini çözmenin yolları bulunuyor. Varsayılan ayarları değiştirmek bu sorunun en temel çözümü oluyor. İphone telefonlarında varsayılan olarak ayarlanmış ses kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama bir ses yüksekliğinde ayarlanmış bulunuyor. Bunun çözümü de ayarlar kısmından rahatlıkla yapılabiliyor. Özellikle müzik dinlemeyi seven ya da yolculuklar gibi herhangi bir yerde kulaklık kullanan kişiler için ses ayarının düzeltilmesi de büyük önem taşıyor.

Ses Yükseltme Aşamaları

İphone sesini yükseltmek için öncelikle kullanıcıların ayarlar kısmına girmesi gerekiyor. Daha sonra ise telefonun ayarlar sekmesinin aşağısında bulunan müzik bölümüne giriliyor. Müzik bölümünün aşağısında çalma kısmının hemen altında yer alan EQ seçeneğine giriliyor. Sonrasında ise EQ seçeneği içerisinde Ses Profilleri bölümü bulunuyor. Ses profilleri bölümünden geç vakit seçeneği tercih edildiğinde iphone sesi yükseltilmiş oluyor. İphone ses kalitesini bu şekilde hızlı ve kolay bir şekilde arttırmak mümkün oluyor. Sesi arttırıp kısma işlemleri de telefonun yanında bulunan tuşlarla kontrol edilebiliyor.

Ses Yükseltmenin Geçerli Olduğu Bölümler

Ses kalitesi değiştirildiğinde yani ses yükseltildiğinde kullanıcılar her yerde aynı ses kalitesine sahip oluyorlar. Yani kullanılan her uygulamada geçerli olan ses kalitesi değişikliği rahatlığı da beraberinde getiriyor. Uygulamalar için tek tek uğraşmaya gerek kalmıyor. Aynı zamanda arama seslerinde de aynı durum geçerliliğini koruyor.