iPhone 9 Ne Zaman Satışa Sunulacak ve Özellikleri Neler ?

242

Apple yeni ürettiği IPhone 9’un tanıtımını 12 Eylülde yapmaya hazırlanıyor. Apple yapacağı bu tanıtımda iPhone 9’un yanında XS, XS Plus cihazlarını da kullanıcılarına tanıtacak. Bu sayede Apple tarihinde 2. Kez birden çok cihazın tanıtımını aynı gün yapacak. Kullanıcıların tanıtım için meraklı bekleyişleri günden güne artarak devam ediyor. Apple yaptığı bir açıklamada kullanıcıların hayal kırıklığına uğramayacağını, müthiş bir cihazla piyasaya gireceklerini belirtmesi de bu heyecanın artmasında büyük rol oynadı.
IPhone 9’un tanıtımdan bir ay sonra yani Ekim ayının ilk haftasında satışa sunulması beklenmektedir. Bu konuda kesin bir açıklama ya da bilgi yoktur ancak yapılan araştırma ve analizler sonrasında iPhone 9’un ekim ayının başlarında satışa sunulması muhtemeldir.

iPhone 9’un Fiyatı Ne Olacak?
Merakla beklenen bir diğer konu da iPhone 9’un fiyatıdır. Apple bu konuyu da tanıtımda açıklamayı hedeflese de Apple’da çalışan birkaç görevli tarafından yeni model iphoneların fiyat listesi geçtiğimiz günlerde basına sızdırıldı. Sızan verilere göre iPhone 9 ise 699 dolar, iPhone XS 799 dolar ve iPhone XS Plus 999 dolar ile satışa sunulacak. Bu fiyatlar kesin satışa sunulacak fiyatlar değildir ancak alınan bilgilere göre Apple yeni çıkaracağı ürünleri bu fiyattan satışa sunacaktır.

iPhone 9’un Teknik Özellikleri Ne Olacak?
iPhone 9’da işlemci stilini bozarak 8 ve 8 Plus’ta kullandığı A11 işlemcinin yerine daha yüksek GPU’ya sahip olan A12 işlemciyi kullanması beklenmektedir. Ancak yapılan yeni düzenlemelerin ve iyileştirmelerin olduğu kesin olarak bilinmektedir. Yeni çıkan iPhone 9’da pil gücünün artırıldığı, uzaktan şarj özelliği getirildiği, suya karşı ultra dayanıklılık sağlandığı ve hafıza alanlarında da revizelere gidildiği kullanıcılar tarafından konuşulmaktadır. Bu değişimlerin tamamı olmasa da birçoğunun iPhone 9’da bulunması beklenmektedir.