IOS Nasıl Güncellenir?

Bu yazımızda IOS Nasıl Güncellenir? konusunu sizler için inceledik.

94

Iphone telefon kullanıyorsanız ve IOS güncellemelerini gerçekleştirmek istiyorsanız bunun birkaç yolu bulunmaktadır. Öncelikli olarak Iphone kullanıcıları kablosuz olarak otomatik güncelleme yapabilmekte ya da telefonunuz kişisel bilgisayarlarınıza usb kablosu aracılığı ile İtunes üzerinden güncellemelerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Iphone kullanıcıları telefonlarının yeni güncellemeleri IOS ayarlarını güncel tutmaları gerekmektedir. IOS güncellemeleri Iphone, Apple, Ipad gibi farklı cihazlarda IOS güncellemelerinin yapılması benzerlik göstermektedir.

iTunes ile Nasıl Güncelleme Yapabilirim?

Usb kablo vasıtası ile güncelleme yapamayan kişiler iTunes ile IOS güncellemesi yapabilmektedir. iTunes ile güncelleme yapmak isteyen kişiler ya kendi bilgisayarlarını kullanarak ya da güvenilir bir bilgisayar yardımı ile iTunes’i kullanarak güncelleme yapmayı denemektedir. iTunes ile güncelleme yapacak kullanıcılara bu uygulamamanın en son sürümünü yüklemeleri tavsiye edilmektedir. Güncelleme işleminin ardından cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes’i açabilirsiniz. Cihaz seçme işleminin tamamlanmasının ardından “özet” seçeneğine tıkladıktan sonra “güncellemeleri denetle” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından belirtilen uygulamaları indirebilir ve güncelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

IOS Kablosuz Güncelleme Nasıl Yapılır?

Telefonlarda kablosuz olarak güncelleme işleminin gerçekleşmemesinin bazı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenlerden bazıları; cihazınızda yeterli hafızanın bulunmaması, indirilen güncellemenin oldukça fazla zaman alması, güncelleme yapan sunucuya erişim sağlanamamasına bağlı olarak ve güncellemenin neticelendirilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu durumda güncelleme yapmak isteyen kişiler cihazlarında güncelleme için yeterli alanı oluşturmaları gerekmektedir. İnternet erişiminin olduğundan ve bağlantı konusunda sıkıntı yaşanmadığından emin olunmasının ardından telefonunuzu bilgisayara bağlayarak IOS güncellemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Güncelleme konusunda yaşanan sorununu çözülmemesi durumunda ise kullanıcılar iTunes’i kullanarak rahatlıkla güncelleştirme işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Son Sürümü Yükleme İşlemi Gerçekleşmiyorsa Ne Yapmalıyım?

Kullanıcılar güncelleme işlemini gerçekleştiremediklerinde bulunan güncellemeyi telefonlarından kaldırmalı ve uygulamayı yeniden yükleme işlemini gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir. Kullanıcılar telefonlarından ayarlara ardından da genel seçeneğine girerek yazılım güncelleme seçeneğine ulaşacaktır. Yazılım güncelleme seçeneği ile kullanıcılar son IOS güncellemesini indirerek uygulamanın güncel halini kullanmaya başlayabilecektir. Kullanıcılar yine bu işlemlere rağmen yükleme sorunu ile karşılaşıyorlar ise güncelleme yapmanın en kolay yolu olan İtunes seçeneğini kullanarak güncelleme yapmayı deneyebilirler. Bu işlemlerin ardından IOS güncellemesi rahatlık ile tamamlanacaktır.