İnternetten para kazanmanın yolları nelerdir ?

523

Geçtiğimiz yıllardan bu yana sürekli geniş kitlelere ulaşan internetten para kazanma, iş sahibi olanların veya iş sahibi olupta ek gelir kaynağı olarak kullanmak isteyen herkesin başvurabileceği bir yoldur. Son yıllarda ‘internetten para kazanmanın yolları’ başlığını sık sık görebilmekteyiz. Sebebi ise çok fazla avantajlarının bulunması. Örnek; evde para kazanma, iş stresinden uzak, belir bir mesai süresi yok, elde edilebilecek kazançlarda herhangi bir alt/üst limit yoktur. Ev hanımlarının ve öğrencilerin, maddi gelir sağlayabilmek için ilgilendiği ilk noktalardan biride bu konudur.

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Günümüz trendlerinde bulunan para kazanma yollarını, bunu nasıl başarabileceğimiz ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

1- Blog Açarak Para Kazanmak;

Blogtan para kazanmak için uygulayabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden sayılabilecek Google Adsense reklamlarıdır. Bu reklamları bloğunuza katabilmek için Google Adsense’den onay almanız gerekmektedir. Oldukça kolaydır. Bloğunuz telif hakları kurallarına uyan içerikler paylaştığı sürece bu reklamlardan ve sitenizi ziyaret edenlerden para kazanabilirsiniz.Aylık kazanılabilecek miktar ise tıklanmaya bağlı olarak 1.000 – 15.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca bloglar e-dükkan görevide görebilmektedir. Herhangi bir ürün satışı gerçekleştirilebilir.

2- Youtube’dan Para Kazanmak;

Youtube’dan para kazanabilmek için kanal açmanız gerek, hesabınızı aktifleştirdikten hemen sonra yapacağınız tek hamle video yüklemektir. Blogda da olduğu gibi Youtube’da da Google Adsense ile reklamlar sayesinde para kazanılabilir. Bu yöntemde kazanılan miktarlar çok fazla değişkenlik gösterebilir. Sebebi ise sadece videolardan, Google Adsense reklamları yetmemektedir. Kullanıcının aktif takipçi sayısı, ne kadar sık video yüklediği, like/dislike dağılımları, izleyici sayısı, izleyici yorumları etkili olmaktadır.

3- Makale Yazarak Para Kazanma;

Makale yazmak diğerleriyle kıyaslanacak olursa oldukça kolaydır. Atılacak ilk adım herhangi bir makale yazma aracı kurumlarından birinden üyelik açmak ardından üyeliği aktif hale getirerek, sitenin kullanıcıdan istediği belirli kriterlere uyarak( özgün içerikler, kaliteli ve benzeri olmayan içerikler, imla kurallarına uyan içerikler vs.) makale yazmasını istemesidir.

4- Sosyal Paylaşım Siteleri Üzerinden Para Kazanmak;

Facebook, İnstagram, Twitter aracılığı ile de para kazanmak mümkündür. Aynı şekilde diğer kazanma yollarında da olduğu gibi, Google Adsense reklamları ile para kazanılabilir.

5- Borsa ile Para Kazanmak;

Herhangi bir banka ile veya aracı danışmanlık kurumlardan herhangi biri ile üyelik alınıp, hesap açılabilir. Gelecekte trend olabilecek veya kazanç sağlayabilecek yatırım aracını, analizler sayesinde seçip, para kazanabilirsiniz. Diğer para kazanma yollarından tek farkı ise yatırım şartı gerekmektedir.