Instagram’ın Çok Bilinmeyen 5 Özelliği

tarafından Blog Adresi
50 Görüntüleme

Instagram milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformudur. Fotoğraf ve video paylaşma amacıyla kullanılan Instagram’a gelen güncellemelerle birlikte yeni özellikler eklenmektedir. Bu özellikler çok fazla bilinmese de insanların sosyal medya kullanımı kolaylaştırmaktadır. Şimdi Instagram’ın çok bilinmeyen 5 özelliğine hep birlikte göz atalım.

1- Gönderi Bildirimleri

Gönderi bildirimleri yakından takip ettiğiniz bir kullanıcının anlık paylaşımlarını size bildirmeye yarayan araçtır. Takip ettiğiniz kullanıcı yeni bir fotoğraf ya da video attığında size bildirim gelmektedir. Bu sayede çok kısa sürede yapılan paylaşımdan hInaberdar olabilirsiniz.

Gönderi bildirimini kişinin profilinde yer alan seçenekler butonuna tıklayarak “gönderi bildirimlerini aç” seçeneğinden aktif hale getirebilirsiniz.

2- Beğendiğiniz Gönderileri Toplu Halde Görebilirsiniz

Birçok kullanıcı daha önceden beğendiği gönderileri bulmakta güçlük çekiyor. Instagram ise bu duruma bir çözüm getirdi. Artık kullanıcılar beğendiği gönderileri kendi profillerinden görebilmektedir. Beğendiğiniz gönderileri profilinizde seçenekler kısmına gelerek beğendiğim gönderiler bölümünden görebilirsiniz.

3- Veri Kullanımını Azaltın

İnstagram siz kullanmasanız bile arka planda yeni yüklenen resim, video ve hikayeleri sizler için çalıştırır. Bu sayede siz İnstagram’a girdiğiniz anda bütün resimler ya da videolar yüklenmiş olarak karşınıza çıkar. Bu da İnstagram’ın mobil verinizi daha çok kullanmasına neden olur. Bu kullanımı azaltmak için seçenekler kısmından veri kullanımına tıklayarak “veri kullanımını azalt” seçeneğini aktif ederseniz İnstagram daha az veri kullanarak çalışacaktır. Ancak resimler, videolar ve hikayeler siz İnstagrama girdiğinizde yüklenmeye başlayacaktır.

4- Mavi Tikli Hesap

İnstagram hesabınızı mavi tikli doğrulanmış hesaba çevirmek artık eskisinden daha kolay. Yapılan son düzenlemeden sonra her hesap mavi tik almak için başvurabilmektedir. Mavi tik almanın koşulları henüz bilinmese bile başvurarak sizler de şansınızı deneyebilirsiniz. Ayarlardan hesap doğrulama talebini seçerek hesabınızı doğrulatabilirsiniz. Bu konuda unutulmaması gereken nokta hesabınızın gizli olmamasıdır.

5- Hikayelerinizi Arşivleyin

Paylaştığınız hikayeler profilinizde 24 saat kalmaktadır. 24 saat sonra hikaye silinmektedir. Ancak gelen güncellemelerle birlikte paylaştığınız hikayeleri arşivleyebilirsiniz. Bu sayede arşivlediğiniz hikayeniz her zaman profilinizde sabit bir şekilde kalacaktır. Ayrıca bu arşivlere isim de verebilirsiniz. Örneğin bir manzara çekmişseniz ve arşivlemek istiyorsanız arşivinize manzara adını koyabilirsiniz.

Instagram Son Görüldü Özelliği Nereden Kapanır? 

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.