Instagram Beğeni Sayısını Artıracak Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

Bu yazımızda Instagram Beğeni Sayısını Artıracak Fotoğraflar Nasıl Çekilir? konusunu sizler için inceledik.

248

Sosyal medya hesapları hayatların yansıması durumunda. Hatta Instagram hesabı kullanmayan kişi yok denecek kadar az sayıda. Bir yarış halindedir ki beğeni ve beğenilme çabası. Kişisel hesaplarınız dışında iş amaçlı kullanılan hesaplarda mevcuttur. Bu durumda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusudur. Kullanılan fotoğraflar iş kalitenizi artırır. Peki, Instagram Beğeni Sayısını Artıracak Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

Instagram Beğeni Sayısını Artıracak Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

Instagram’ınızda paylaşacağınız fotoğrafların daha çok beğeni almasını istiyorsanız, fotoğraflarınızı çekildiği gibi paylaşmamalısınız. Düzenleme yapmak gözden kaçan ayrıntıları da görmenize neden olur. İlk kural eğer kişisel hesabınız içinse çok parlak fotolardan kaçınmalısınız. Arka plan mutlaka flue olmalıdır. Bu sizi tamamen ön plana çıkarır ve dikkat çeker. Dolayısıyla beğeni butonunuz daha çok işler.

Instagramda Aktif Olma

Sürekli takip edilmek, paylaştıklarınızın da fark yaratsın istiyorsanız fazla fotoğraf paylaşmaktan kaçının. Fakat az paylaşımda takipçilerin sizi unutmasına neden olabilir. Orta yolu bulmanız her zaman için daha avantajlıdır. Günlük hayattan klasik olan resim ve videolarınızı hikayenizde, can alıcı fotoğrafları ise sayfanızda paylaşmanızda yarar vardır. Hikâyelerinizde resimlerinizin üzerine yazı ve ikonlar ekleyebilirsiniz. Farklı tasarımlar da kullanıma açıktır. Resimleriniz için arka planda oldukça önemlidir. Doğa, deniz ve eski tarihi yapılar dikkat çekenler arasındadır. Fotoğraf üzerinde yapılan minik oynamalarla da daha da dikkat çekici resimler oluşturabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüzdür.

Instagram’da Zaman Ayarı

Paylaşacağınız videolarda zaman zaman farklı ayarlar yapabilirsiniz. Bunlardan en özelleri yavaş çekim ve hızlı çekimdir. Oldukça dikkat çeken bu videolar beğeni rekoru kırar. Siyah beyaz ve yüz detaylı fotoğraflarda renkli fotoğraflara göre daha tarz ve spesifik durur. Eğer iş için bir hesap kullanıyorsanız kesinlikle kişisel resimleriniz yer almamalıdır. İş için olan fotolarda arka plan siyah renk yapılmalı etrafında üründen başka dikkat çekecek her hangi bir nesne bulundurulmamalıdır. Fotoğrafı paylaştığında alt kısmında ürünü açıklayıcı bilgiler eklenmelidir. Özel soruları mutlaka dm’den yanıtlamalısınız. Gizem uyandıran her ürünün alıcısı daha fazladır. Fotoğraflarınızı özenli olarak hazırlamalısınız ki beğenisi fazla olsun.