İngilizce Daha Çabuk Nasıl Öğrenebilirim?

Bu yazıda İngilizce Daha Çabuk Nasıl Öğrenebilirim? konusunu sizler için inceledik.

166

İngilizce gün geçtikçe daha da yaygınlaşmakta ve insanlar kolay ve hızlı bir biçimde İngilizce öğrenmenin yollarını aramaktadır. İngilizce daha çabuk nasıl öğrenebilirim? Diyen kişiler öncelikle yapmaları gereken kelime ezberlemek ve İngilizce hikâye kitapları okumaktır. Bu hikâye kitapları ilk seviyede olanlar için bile vardır. Toplamda 6 seviye olan bu kitapları 1. seviyeden almaya başlayın ve okuyun. Bilmediğiniz kelimeleri bir kâğıda yazın. Kitabın üzerine hiçbir açıklama yazmayın. Kelimeleri yazdığınız kâğıdı birkaç kez okuyun. Daha sonra kitabı tekrar okuyun. Bu sayede bütün anlatılanlar kolayca anlaşılacaktır. İngilizce hikâye kitaplarının geneli 5 – 10 sayfa arasındadır. Bu nedenle okumak çok fazla zaman almayacaktır. İngilizce kitap okuyarak İngilizce öğrenmeniz ve çok akıcı konuşmanız mümkün.

Sadece Kelime ve Gramer Çalışın

Kelime ezberlemek oldukça önemlidir. Çünkü bir dilde kelime bilmeden cümle kurmanızın, konuşmanızın imkânı yoktur. Kelimelere hâkim olduktan sonra konuşmanız daha da hızlanacaktır. Kelimeleri tam bildikten sonra gramer ile bu kelimeleri cümleye doğru yerleştirmek geriye kalır. İngilizce öğrenmenin %70’i kelime öğrenmek %30’u ise gramerdir. Bu kelimeleri rastgele seçmeyin ama okuduğunuz kitaplardan bilmediğiniz kelimeleri bir deftere yazın.

İngilizce Videolar İzleyin

İnternette her şeyi açıklayan birçok video var. Bu videoları izleyerek ve uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca biraz altyapınız varsa yabancıların paylaştığı videoları izlemeniz daha iyi olacaktır. Hem kelimelerin telaffuzunu öğrenebilirsiniz hem de o hızlı konuşma içerisinde kelimeleri seçebilirsiniz. Bu ilk başta biraz zor olacaktır evet ama YouTube’da İngilizce alt yazı özelliği ve Türkçe altyazı özelliği mevcut. Buradan da faydalanabilirsiniz.Yalnız mümkün oldukça ingilizce altyazılı izlemekte fayda var, türkçe altyazı ile izlemek sesli ortamda kitap okumak gibidir.

Evde Eşyaların Üzerine İsimlerini İngilizce Yazın

Birçoğumuz evdeki eşyaların İngilizce’sini bilmiyoruz. Örneğin perde, yorgan, terlik ve benzeri eşyalara post-it kâğıtları yapıştırarak üzerine İngilizcelerini yazın. O eşyaları her gördüğünüzde İngilizceleri iyice aklınıza girecek ve doğrudan o kelimeleri öğreneceksiniz. Bu post-it kâğıtlarını aklınıza gelen her yere yapıştırarak daha fazla kelime öğrenme imkânınız vardır. Bu kelimeleri öğrendikten sonra kâğıtlara bakmadan İngilizce’sini hem söyleyebiliyor hem de yazabiliyor olmanız gerekiyor. Eğer kelimeler tam olarak aklınıza gelmezse tam olarak öğrenmemişsiniz demektir. Bunun için çok fazla tekrar yapmanız gerekir.