Hızlı ve öfkeli film serisinin en son filmi olan hızlı ve öfkeli: hobbs ve shaw, aksiyon her zaman ki gibi yine en üst seviyelerde yer alıyor.

Hobbs Ve Shaw’dan Ortak Plan

Daima insanlık yararı için çalışan Hobbs ve Shaw artık beraber ilerlemek zorundadırlar. Bunun ne kadar zor olduğunu ve yıllardır rekabet içerisinde yaşadıklarını bilseler de başka tercih edebilecekleri bir durum yoktur. Diplomatik güvenlik hizmetlerinin çalışkan ve sadık adamı Lukke Hobbs ile bir İngiliz ve seçkin asker Decakrd Shaw artık aynı tarafta yer alır. Uzun yıllardır birbirlerini sevmeyen ve her defasında kavga eden ikili insanlar için savaşmaya başlar.

Dünyada’ki Biyolojik Tehdit

Yıllar sonra birbirlerine karşı maskelerini indiren Lukke Hobbs ve Decakrd Shaw, dünyanın bir biyolojik tehdit altında olduğunu bilirler. Siber genetiği güçlendirilmiş ve oldukça güçlü olan anarşist Brixton, insanlığın tamamen değişmesini ister. Be sebeple elinde bulundurduğu biyolojik tehdit ile oynamaya başlar. Elindeki virüsü dünyaya yaymak isterken karşısında yılların ezeli rakibi olan Diplomatik güvenlik hizmetlerinin çalışkan ve sadık adamı Lukke Hobbs ile İngiliz ve seçkin asker Decakrd Shaw’u görür. Aslında kimse bu birleşmeye pek hazır değildir.

Güçlerin BirleşimiBirbirine asla güvenmeyen ve uzun zamandır savaş halinde yaşayan Lukke Hobbs ve Decakrd Shaw birleşmek zorunda kalır. Ancak beraber olurlarsa biyolojik tehdit yaratan Brixton’u yeneceklerini bilirler. Bu beraberlikte Lukke Hobbs ve Decakrd Shaw daima birbirlerine saygılı olacaktır. Yaşadıkları güven problemlerini şimdilik bir kenara bırakmak zorunda olan ikili tüm gücü ile insanlığı kurtarmaya çalışır. Brixton’a açtıkları savaşta hiç beklemedikleri hamleler ile karışılacaklarını bilirler. İki güçlü adam ne olursa olsun insanları kurtarmayı kafaya koyar.