Hangi içecekler kilo vermemize yardımcı ?

179

Kilo Verme Nasıl Olur?
Genel olarak herkesin problemi olan kilo verme herkes tarafından farklı şekilde uygulanmakta. Genellikle insanlar kendini sihirli bir şekilde zayıflatacak olan şeylerin peşinde. Kimi diyet yapıyor, kimisi de spor yapmakta. Bununla beraber düzenli beslenmenin yanı sıra egzersizinde şart olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bunlardan biriyle kilo vermek zor olduğundan ikisiyle birlikte uyum içinde düzenli olarak yapılmalıdır.

Hangi İçecekler Zayıflatır?
Peki, egzersiz ve beslenmenin yanı sıra hangi içecek zayıflama anlamında katkı sağlar? Uzmanlar bu konuda ne diyor? Uzmanlar genel olarak çoğu sıvının zayıflamaya katkı sağladığını savunmaktadırlar. Marketten alınabilecek olan ya da pratik bir şekilde hazırlanabilecek içecekleri tavsiye etmektedirler.

Aşırı kiloya karşı bol su içilmelidir. Yediden yetmişe herkesin ihtiyacı olan su, zayıflamayı hızlandırmanın yanı sıra böbreklerden cilt güzelliğine kadar birçok fayda sağlamaktadır.

Sebze suyu genel olarak tercih edilen bir içecek türüdür. İçtikten beş on dakika sonra tokluk hissi verdiğinden kilo verilmesine yardımcı olur.

Yeşil çayı bilmeyeniniz yoktur, bağırsakları çalıştırarak, metabolizmayı hızlandırır ve diğer içeceklere oranla %40 daha fazla kalori yakılmasını sağlar.

Yağsız süt günlük bir bardak olarak tercihiniz olsun, biraz farklı gelebilir ama yağsız süt bünyenizdeki depolanmış yağların yakımını hızlandırır. Yapılan incelemelere göre yağsız süt içen bir kişi de içmeyene oranla %70 daha faza kalori yakımı gözlenmiştir.

Kahve herkes tarafından çok fazla tercih edilen bir içecek. İçerisindeki kafein sayesinde içenlere bağımlılık yapsa da birçok faydası bulunmaktadır. Bağırsakları hızlandırır, vücudu ve kasları canlandırır bu sayede egzersizde daha fazla yağ yakımı ve verim alınabilir. Bunun dışında ruhsal anlamda alzheimer hastalığına da iyi geldiğini bilinmektedir.

Vitamin İçecekleri
Bunların yanı sıra bir uzman kontrolünde belirlenecek olan besleyici vitamin ve mineralli içecekler zayıflamaya yardımcı olur. Her bünyenin yapısı farklı olduğundan alerjik reaksiyon göstermemesi anlamında uzman doktor ile görüşmeden her hangi bir vitamin içeceğini tüketilmemeli.