Güncel Teknoloji Nasıl Takip Edilir?

Bu yazımızda Güncel Teknoloji Nasıl Takip Edilir? sizler için araştırdık

276

Güncel teknoloji piyasasında sadece yaklaşık 20.000 şirket kaldı. Aynı şekilde, tohum, mahsul koruma ve gübre üreticilerinin bu endüstrilere fayda sağlayacak bir teknoloji geliştirmek için birlikte çalışacaklarından kesin gözüyle bakılmaktadır. Ve uzun vadede DNA’yı, günümüzde sentetik biyolojinin önemli bir alanı olan yabancı DNA’yı transfer etmek zorunda kalmadan doğrudan bir organizma içinde değiştirmek daha kolay olacaktır. Her şeyden önce, yeni teknolojilere kimin sahip olduğu ve bunlara erişimi olduğu ve dünya üzerindeki çevreye ve marjinal topluluklara olan etkilerinden endişe duyulmaktadır.

Teknolojide Çoğul Alanlar

İhtiyat ilkesi ile ilgili ihtilaf dünya çapında geçerlidir. Bu anlamda, AB’nin bazı yeni teknolojilere bir miktar dikkatle yaklaştığını bilmekteyiz. Bu özellikle gıda üretimi ve bazı çevre teknolojileri için geçerlidir. Endişelerimiz öncelikli olarak erişim, mülkiyet ve kontrol konularına odaklanıyor. İkinci bir alan sağlıkla ilgili yönler ve güvenlik konularıdır. Sentetik biyoloji, tek bir geni iletmekle sınırlı değildir. Daha ziyade, genetik bilgiyi uyarlamakla ilgilidir. Tüm bu teknolojiler çok hızlı çalışıyor ve bu nedenle çok güçlü olmaktadırlar.

Teknolojide Sanal Gerçekler

Mesleki yaşamla ilgili teknolojilerde yetkinliklerin verilmesi esastır. İngiltere’de her yıl 20.000 eğitimli mühendis iş sektörüne adım atmaktadır. İşverenler, mühendisler ve teknisyenlerin ilgili becerilere sahip olmasında zorluklar bildirmektedir. İngiliz yardım kuruluşu eğitim ve İşverenler görev gücü bilgilendirme kampanyaları ve gençlerin kariyer seçimleri arasında bir korelasyon göstermiştir. Programlama, sanal gerçeklik ve baskı hattında işverenlerin ihtiyaçlarına müfredatı getirmek uç teknolojidir. Bu teknolojiler, müfredatın tamamlayıcısı ve gençleri gelecekteki işleri için hazırlamanın ek yararına sahiptir.

Teknoloji Takip

Endüstriyel teknoloji hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Bugünün sanayi tesisleri deneyimlerimize göre eski ve yeni bir karışımdır. Endüstriyel tesisler genellikle 30 yıla kadar uzun bir ömre sahiptir. STEM deneklerinde gençlere ilham veren tüm teknolojiler sonsuza dek kullanılmaya devam etse bile, bunların çoğu kariyerlerinin başında kullanılacaktır. Teknolojinin kendisi değil, nasıl kullanılabileceği ve bundan ne öğrenebileceğinizi anlatıyor. Şimdi sadece teknolojinin düşmanlarını ve iyilerini ikna etmeliyiz. Teknolojiyi takip etmek çok zordur. Gelişen yeni sistemler teknolojiye yetişmemizi engellemektedir. Teknoloji çok çeşitli branşlardan oluşmaktadır. Sanayi, gıda, hayvancılık, uzay ve birçok branşları mevcuttur.