Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu yazımızda Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? konusunu sizler için inceledik.

79

Gelinlik her kadının küçük yaşta hayal kurmaya başladığı bir rüyadır. En güzeli, en yakışanı diye başlayan cümlelerin düğün sonunda üzüntü ile bitmemesi adına gelinliğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken detayları iyi bilmek ve uygulamak gerekir. Gelinlik seçmeye giden kişiler genelde sadece beğendiğini düşündüğü modellere yaklaşırken dikkat etmesi gereken hususları göz ardı edebilir. Bazıları ise gerçekten tam anlamıyla detaylara hakim değildir. Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmelidir? sorusunun cevabı gelinliği giyecek kadının vücut yapısı ve zevkleri arasında saklıdır.

Vücudunu Tanıyan Bir Kadın Olmak

Gelinliğinizi seçmeye giderken vücudunuzun avantajlarını ve dezavantajlarını kesin şekilde bilmek gerekir. Çünkü gizlemek veya görmezden gelmek bazı kusurların düğün gününüzde ortaya serilmesine neden olabilir. Balık etli bayanların giymesi gereken gelinlik ile düz bir forma sahip birinin giymesi gereken gelinlik aynı şartlar altında değişecektir. Kusurlarınızı bilmekle kast edilen ise saklanması veya ön plana çıkarılması gereken kısımlar üzerinde çalışmak anlamına gelir.

Gelinliğin Zarafeti

Bir gelinlik her kadın için hayal olmasına karşın herkesin üzerinde aynı durmaz. Danteller, sadelik, kabarıklık, kol detayları diye başlayan vurgular daha uzayıp giden detaylarla birleşir. Kolların duruşu omuzlarınızı direkt etkileyeceğinden dolayı kollarınızla alakalı duruma göre gelinliğe karar vermek gerekir. Balık kesimli bir gelinlik istenmesi halinde ise kadının vücudunda fazlalık olmaması öncelik sebebi olacaktır. Bunun için gelinliğin her şekilde zarif duracağını düşünmek gibi yanılgıya düşülmemelidir.

Uygun Gelinlik Nasıl Anlaşılır?

Boyunuz, kilonuz gibi rakamsal konuların yanına eklenen hayalleriniz ve zevkleriniz sizin için doğru gelinlik modeline gitmenin yoludur. Bu sayede uygun gelinlik uygun ayakkabı ile tamamlandıktan sonra duvak ile bütünleşecektir. Gelinliğin modelini kaldıracak şekilde ayakkabı seçmek de gelinliği olduğundan farklı gösterebilir. Ayrıca duvak da gelinin yüzüne ve gelinliğin şekline uygun seçilmelidir. Çünkü kısa boylu birinin çok uzun duvak takması düğünü zorlaştırabilirken, düğünün yapılacağı yerin gelinliğe uygun olmaması daha da çıkmaza sürükleyebilir. Gelinliğin temaya uygun olması da bir başka önemli konudur. Bunun için gelinliğe mutlaka mekanın bir parçası olarak bakılmalıdır.