Gano Sabun Nasıl Kullanılır? Gano Sabun Faydaları

tarafından blogadresi
114 Görüntüleme

Gano sabun nasıl kullanılır? Gano sabun kullananlar, tarihte ilk kez Çin’e kadar takip edilmekte. Özellikle doğal görünümlerine dikkat eden kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilmekte olan sabun, son günlerde büyük bir kesim tarafından tercih edilmekte. Etken maddesi reishi mantarları olan Gano sabunu, günümüzde farklı şekillerde bulunabiliyor.

Günümüzde gelişen tıbbın etkisiyle, Gano sabunun çok sayıda faydası bilinmekte. Bunlardan bazıları kan dolaşımını dengede tutması, hücre yenilemesini yardımcı olması ve yorgunluk ile mücadele etmesi gibi nedenler. Eğer siz de gün içerisinde çok çabuk yoruluyorsanız ve daha enerjik yapıya kavuşmak istiyorsanız, Gano sabun kullananlar arasında yerinizi alabilirsiniz. Peki, Gano excel sabun nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir?

Her ne kadar isminde “sabun” kelimesi geçse de, Gano excel sabun farklı uygulamaya sahip. Adı son zamanlarda duyulmaya başladığı için, pek çok kişi nasıl uygulanacağını bilememekte. Siz de keçi sütü sabunu kullananlar arasında yerinizi almak istiyorsanız, sizi şöyle alalım!

Gano Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Gano excel sabun, pek çok farklı çeşitte bulunuyor.  İçerisinde etken madde olarak Reishi mantarı, adından da anlaşılabileceği üzere Çin, Japonya ve Kore gibi Uzakdoğu Ülkeleri’nde yetişen bir madde. Hatta adı bu gibi ülkelerde “ölümsüzlük mantarı” olarak da biliniyor.

Gano sabun, piyasada,

 1. Keçi sütlü,
 2. Papatya özlü,
 3. Aloevera özlü,

Gibi şekillerde bulunabilir. Gano excel sabun ise iki farklı seçenekte görülür;

 1. Gano excel soap sabun.
 2. Gano excel transparent soap sabun.

Aldığınız ürünün çeşidi değiştikçe, aldığınız yararlar da farklılaşır. Peki, gano sabun nasıl kulanılır? Gano excel sabun yararları?

Gano Excel Sabun Faydaları

Keçi sütü sabunu kullananlar veya farklı bir öze sahip Gano sabun kullananlar, farklı faydalar görebilir. Ancak genel anlamda Gano excel sabun faydaları şöyle sıralanabilir;

 1. Akciğer, beyin ve kalp üzerinde koruyucu etki üstlenir.
 2. Saçlara destek olarak, yeniden canlandırıp, güçlendirir.
 3. Diyabet hastalarının iyileşmesinde etkenlerden bir tanesidir.
 4. Hem bedensel, hem de ruhsal sağlığa katkıda bulunduğundan bahsedilir.
 5. Bağışıklık sistemini güçlendirmede rol oynar.
 6. Cildinizde mevcut olan kırışıklarda adeta botoks etkisi yapar.
 7. Cildinizi beyazlaştırır, canlandırır ve nemlendirir.
 8. Doğumdan ve güneşten kaynaklanan lekeleri ortadan kaldırır.
 9. Cildinizi tazeleştirerek, sağlıklı bir renk kazandırır.

Gano excel sabun ne zaman ilk defa kullanıldı bilinmese de, bu gibi faydaları etmen maddesi olan Reishi mantarının neden “ölümsüzlük mantarı” olarak adlandırıldığını açıklamakta. Zira saymakla bitmeyen etkileri hem bizleri daha canlı dış görünüme kavuşturuyor, hem de vücudumuzun içerisinde de bizi destekliyor. Ayrıca çeşitlerine göre faydaları da şöyle;

Gano Excel Soap: İçerisinde keçi sütü ve Ganoderma Lucidum içeren bu seçenek, keçi sütü sebebiyle genelde “keçi sütü sabun” şeklinde tarattırılıyor. Cildimizdeki ölü hücreleri temizleyen sabun, yumuşaklık hissi veriyor. Böylece cildimiz, daha parlak, yumuşak ve canlı görünüme sahip oluyor! Aknelere ve siyah noktalara da yararlı olan keçi sütlü sabun; gözenekleri sıkılaştırıp, kırışıkları da azaltıyor. Kızarıklara, ciltteki lekelenmelere iyi geliyor ve yaşlanmanın önüne geçiyor.

Gano Excel Transparent Soap: Bu seçenek, içerisinde papatya, aloevera ve Ganoderma Lucidum özü bulundurmakta. Cildimize yeni bir güzellik katarak, parlaklık ve tazelik sağlıyor. Saçlarımızda dökülmelere ve saçkırana karşı oldukça yararlı oluyor. İçerisinde bulunan aloevera ile ciltsel hastalıkların iyileşmesinde yararlı. Cildimizi daha fazla dinlendirerek, rahatlamamızı sağlıyor. Kuru ve mat bir görünümün önüne geçerek, nemli ve canlı bir cilt sunuyor! Ayrıca bakterileri de cildimizden temizlediği için, tam anlamıyla bir temizlik yapabiliriz!

Gano Sabun Nasıl Kullanılır?

Gano sabun nasıl kullanılır? Gano sabunun çeşitleri ve faydanalarını iyice anladıktan sonra nasıl kullanıldığına geçebiliriz.  Bu anlattıklarımızın Gano keçi sütlü sabun nasıl kullanılır için de geçerli olduğunu ekleyelim. Takip etmemiz gereken maddeler şöyle;

 1. Ellerinizi güzel ve temiz şekilde yıkayın
 2. Elleriniz henüz ıslakken,  sabunu köpürtmeye başlayın; ancak suyla temas olmadan köpürsün
 3. Ardından yüzünüze güzelce uygulayın
 4. Bu vaziyette 20 dakika boyunca durun (dakikayı kullanımla birlikte yükseltin)
 5. 20 dakika geçince, yüzünüzü su kullanarak, narin şekilde durulayın

Şeffaf sabun nasıl kullanılır, bu maddeleri sırasıyla uygulayarak yapılmalı. Böylece daha sağlıklı bir vücut elde edebiliriz!

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.