Fondöteninizi Nasıl Seçebilirsiniz? – Talimatlar

tarafından Gizem Tutkun
133 Görüntüleme

Fondöteninizi seçmek çok karmaşık bir iştir, piyasada birçok ürün var ve mükemmel makyajla güzel ve ışıltılı olmaya en uygun olanı bulmak imkansız görünebilir. Size bazı ipuçları verdiğimiz bu makaleyi okuyun, böylece fondöteni nasıl seçeceğinizi bilebilirsiniz, bunu doku, renk ve cilt tipi gibi faktörleri dikkate alarak yapmanız gerekir.

Fondöteninizi Seçmek İçin Talimatlar

Bildiğiniz gibi, fondöten sıvı, krem, köpük veya kompakt farklı dokularda bulunabilir, bu nedenle cilt tipinize ve yaşam tarzınıza en uygun olanı seçmeniz gerekir.

  • Akışkan: Sıvı fondöten tüm cilt tiplerine uygundur, kolayca yayılır ve çok doğal bir sonuç sağlayarak cilt tonunun birleşmesine izin verir.
  • Krem: Kremsi makyaj daha iyidir ancak özellikle kuru ciltte yüzün nemlendirilmesi için idealdir ve doğal, hassas bir renk sağlar.
  •  Kompakt: Bu karma ve yağlı ciltler için mükemmeldir çünkü parlaklığı giderir ve tonu eşitler, uygularken dikkatli olun çünkü diğerlerinden daha az doğaldır.
  •  Mousse: Tüm cilt tiplerine uygun, hafif, yüze güzel kadifemsi bir görünüm veren makyajdır.
Fondöteninizi Seçmek İçin Talimatlar
Fondöteninizi Seçmek İçin Talimatlar

Cildinizin yanı sıra ürünü yüzünüze uyguladığınızda elde etmek istediğiniz bitiş açısından da fondöteninizi seçebilirsiniz.

  • Nemlendiriciler: Gliserin, bitkisel yağlar, E vitamini gibi maddelerin yanı sıra cildi nemli tutmak için besin maddeleri içeren bazlar vardır. Yeterli su seviyesi olmayan kuru ciltler için idealdir.
  • Matlaştırıcı: Cildiniz karışık veya yağlıysa, gün boyunca yüzünüzde parlama oluşturanları kontrol etmek isteyeceksiniz. Matlaştırıcı fondöten bunun için mükemmeldir çünkü yağsızdır, ilave yağ içermezler.
  • Aydınlatıcılar: Aydınlatıcı bazlar, yüze ışığı geri kazandırmak için en iyi seçenektir. C vitamini veya alfa hidroksi asitler (AHA) gibi renk açıcı ve peeling varlıkları içerir.

Kusursuz bir doğal yüzey için fondötenin tonu şüphesiz anahtar faktördür. Teninizle aynı renkteki tonu bulmanız önemlidir. Daha koyu bir fondöten kullanmak, yüze hayat ve ışık getirmek için en iyi çözüm değildir. Renklendirmek için zaten bronzlaştırıcı pudra ve allıklar vardır.

Fontoteninizi almaya gittiğinizde, sizinkini bulana kadar çeşitli tonları deneyin. Testi yüzünüzde yapmamanızı tavsiye ederiz.

Mükemmel makyaj yapmak istiyorsanız, cildi mükemmel bir şekilde temizleyip nemlendirecek şekilde hazırlamalı ve kusurları iyi bir kapatıcı ile kapatmalısınız.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.