Etkileyici Facebook İçerikleri Oluşturmak İçin Faydalanabileceğiniz Siteler

tarafından Blog Adresi
99 Görüntüleme

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte; sosyal medya kullanımı da büyük ölçüde artış gösterdi. Çünkü günümüzde milyonlarca insan tarafından kullanılan cep telefonları, yani başka bir deyişle akıllı telefonlar birçok özelliğe sahip. Fotoğraf ve video çekme, fotoğraf düzenleyici uygulamalar, ses kaydı, içerik oluşturma gibi birbirinden farklı pek çok özellik aynı cihazda kullanılabiliyor. Bugün akıllı telefona sahip olup, sosyal medyayı kullanmayan insan neredeyse yok gibi. Bunun en büyük ve en önemli nedeni insanların akıllı telefonlarla elde ettikleri müzikler, videolar ve fotoğraflar.

Bireysel olarak sosyal medya kullanan kişiler olduğu gibi, yaptığı işle alakalı olarak sosyal medyayı kullanan insanlar da mevcut. Örneğin fotoğrafçılar, restoranlar, ürettiği ürünlerin satışını yapan kişiler, seyahat firmaları ve buna benzer birçok farklı sektörden kişi ve kurumlar. Hem ülkemizde hem de dünyada en çok kullanılan ve bilinen sosyal medya ya da diğer adıyla sosyal paylaşım siteleri Twitter, Instagram ve tabii ki Facebook. Bu sitelerden en eski olanı ise Facebook. Facebook’da ne tür bir sayfanız olursa olsun, eğer sayfayı iş amaçlı olarak ya da yaptığınız, ürettiğiniz ürünlerin satışı amacıyla kullanıyorsanız, sayfada yer alan içerikler hayati önemlidir.

Çünkü sayfanızı ziyaret edenlerin veya müşterilerinizin ilk dikkat ettikleri konulardan birisi de sayfada yer alan içerikler ve görsellerdir. Bu nedenle sayfada yer alan içerikler ne kadar kaliteli olursa, sayfanın ziyaretçi sayısı da o oranda artış gösterir. Peki, Facebook da etkileyici ve beğeni sayısını arttıran içerikler oluşturmak mümkün mü? Bunun için hangi yöntemler uygulanabilir? Hangi sitelerden faydalanılabilir? İşte etkileyici Facebook içerikleri oluşturmak için faydalanabileceğiniz siteler.

Birbirinden güzel ve etkileyici Facebook içerikleri oluşturmak için faydalanabileceğiniz fotoğraf ve müzik siteleri.

Etkileyici Facebook İçerikleri Oluşturmak İçin Faydalanabileceğiniz Siteler
Etkileyici Facebook İçerikleri Oluşturmak İçin Faydalanabileceğiniz Siteler

Pixabay

Fotoğraf açısından en zengin sitelerden biri olmasının yanında, sitede yer alan fotoğrafların da telif hakkının bulunmaması da işin en güzel tarafıdır. Buradan zevkinize göre ve yaptığınız işi en iyi anlatabilecek, en doğru fotoğrafları bularak, kendi sayfanızda yada hesabınızda kullanabilirsiniz.

Siteye üye olduğunuzda ise yüksek çözünürlükte fotoğraflardan da faydalanma imkanı elde ediyorsunuz. Ayrıca fotoğraflarla ilgili detaylı bir şekilde arama ve etikete göre filtreleme imkanı da sunan bir sitedir.

Unsplash

Zengin bir içeriğe sahip olan bir başka site de Unsplash sitesi. Sitede ki fotoğraflar kategoriye göre listelemek ve anahtar kelime yöntemiyle arama yapmak da imkanınız dahilinde olan yöntemlerdir.

Free Natura Stock

Doğa fotoğrafları meraklıları ve bu kategori dahilinde bir işle uğraşanlar için ideal bir sitedir. Sitede; günlük olarak güncellenen doğa fotoğrafları yer alıyor. Bu fotoğraflar arasından dilediğinizi seçip, kendi hesabınızda veya sayfanızda kullanabilirsiniz.

Gratisography

Birbirinden farklı kategorilerde fotoğrafların yer aldığı, zengin içerikte bir sitedir. En iyi özelliklerinden birisi de sitede ki fotoğrafların yüksek çözünürlükte olmasıdır.

Travel Coffe Book

Seyahat etmeyi seven ve aynı zamanda bu yolculuklar sırasında fotoğraf çekmekten hoşlanan kişiler için en ideal sitelerden birisidir. Çünkü sitede bol miktarda seyahat ve doğa fotoğrafı yer alıyor. Sürekli olarak güncellenen, aynı zamanda kaliteli ve farklı fotoğrafların yer aldığı bu site fazlasıyla işinize yarayacak.

MMT

Her biri birbirinden güzel ve farklı, şehir ve doğa fotoğraflarının yer aldığı bir sitedir. Fotoğraflar sık sık güncellenmesi de en iyi özelliklerinden birisi. Kendi sayfasında; bir farklılık yapıp, şehir veya doğa fotoğrafı kullanmayı düşünenlerin mutlaka göz gezdirmesi gereken bir sitedir.

Magdeleine

Birbirinden farklı içerikte ve türde fotoğrafların yer aldığı, zengin içeriğe sahip olan bir sitedir. Fakat bu sitede yer alan fotoğraflardan bazıları telif hakkına sahip değilken, bazıları telif hakkı ücreti ödeyerek kullanılabiliyor. Bu nedenle fotoğrafları incelerken, hangilerinin ücretli, hangilerinin ücretsiz olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanında; sitenin güzel bir özelliği, fotoğrafları renk ve etikete göre filtrelendirme şansını sunmasıdır.

Vimeo Music Store

Eğer içeriklerinize veya sayfanıza müzik ya da video eklemek gibi bir düşünceniz varsa, gönül rahatlığıyla faydalanabileceğiniz sitelerin başında Vimeo Music Store sitesi geliyor. Birbirinden farklı kategoride ve türde müzik yelpazesine sahip olan bu site tüm isteklerinizi ve beklentilerinizi karşılayabilecek kapasitede.

SoundCloud

Birbirinden farklı türde ki ses veya müzik dosyalarından, zevkinize uygun olanı rahatlıkla indirebileceğiniz bir site. Ayrıca sitede çevrimiçi dosyalar da yer alıyor.

Incompetech

Özellikle de arka planda bir müzik eklentisi yapmayı düşünenler için oldukça faydalı bir sitedir. Hemen her türde ve farklı kategorilerde ki müzikleri ücretsiz olarak indirebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Etkileyici Facebook İçerikleri Oluşturmak İçin Faydalanabileceğiniz Siteler
Etkileyici Facebook İçerikleri Oluşturmak İçin Faydalanabileceğiniz Siteler

Danosongs

Müzik içerikli siteler arasında belki de en ilginç özellikte olan bir site. Nedeni ise istediğiniz türde müziğin, sitenin sahibi olan bir müzisyen tarafından yapılıyor olması. Siteye girdikten sonra; ekranın sizi yönlendirmesiyle, müzisyene ne tür bir müzik istediğinizi söylüyorsunuz ve o da size bu konuda çeşitli alternatifler sunuyor. Siz de bunların arasından zevkinize göre bir seçim yapıyorsunuz. Böylece kendi hesabınızda veya sayfanızda kullanabileceğiniz müzik de işin uzmanı bir kişi tarafından hazırlanıyor.

Artlist

O gün ki veya o an ki modunuzu belirleyip, site de yer alan listeden bir seçim yapıyorsunuz. Böylece hangi müziği ne şekilde kullanmak istediğinize karar vererek, kendi müziğinizi oluşturma şansınız oluyor. İster hareketli, ister duygusal, ister eğlenceli, isterseniz de romantik. Tercih size kalmış.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.