Eğlence Erkenci Kuş – Türk Dizisi

Erkenci Kuş – Türk Dizisi

186

Demet ÖZDEMİR ve Can YAMAN’ın başrolü paylaştığı Erkenci Kuş Star Tv ekranlarında yayımlanan bir dizidir.

Dizinin konusu

Sanem (Demet Özdemir) ve Can (Can Yaman)’ın reklam ajansında tesadüfen karşılaşması ile başlayan büyük aşkı işliyor. Sanem’in babası Nihat’ın bakkal dükkanı var. Küçük yaşlardan itibaren her sabah erken saatlerde nefes darlığı yaşayan babasının yerine dükkanı açan Sanem, ablası Lale’nin tam tersine doğal, neşeli ve yaşam dolu bir karaktere sahiptir. Sanem, ablasının çalıştığı kadın dergisi Kontes’de eleman arandığını duyunca iş başvurusu için dergi binasına gidecek ve macera buradan sonra başlayacak.

Dergi patronu Aziz Beyin iki oğlu var. Can ve Emre. Sanem işlerin yolunda gitmediği dergide çalışmaya başladıktan sonra bir anda kendisini enteresan bir yakınlaşmanın içerisinde bulacak. Can Yaman’ın canladıracağı patron oğlu Can karakteri ile tesadüflerle başlayan yakınlaşma olayların yönünü değiştirecek. Maceracı bir ruha sahip olan Can şehirin sıkıntılı temposundan daha çok uzak doğayı seven sportmen bir gençtir. Bu özelliği Sanem ile arasında bir bağın kurulmasına neden olacak.

Erkenci Kuş Nerede Çekiliyor?

Türk dizi piyasasında çoğunluğun olduğu yerde yani İstanbul’da çekilecek. Dizinin Tuzla yakınlarında çekileceği öngörülüyor.

Erkenci Kuş Oyuncuları Kimlerdir?

Erkenci Kuş oyuncu kadrosunda iki başrol dışında çok başarılı ve profesyonel isimler bulunuyor. Gelin bu isimlere hep beraber bir göz atalım. Özlem Tokaslan, Berat Yenilmez, Birand Tunca, Sevcan Yaşar, Mehmet Cihan Ercan, Ali Yağcı, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Zeynep Kızıltan, Sibel Şişman. Yönetmenliği Çağrı Bayraktar’ın yaptığı dizinin senaristi ise Ayşe Kutlu.

Can YAMAN Kimdir?

Cam Yaman, 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Yugoslav kökenli olan Can ilk ve orta okulu Bilfen Koleji’nde liseyi ise İtalya Lisesi’nde okudu. Okul hayatı başarılarla dolu olan Can Yaman liseyi birincilikle bitirdi. Öğrenci değişim programlarıyla Amerika’ya bile gitmiştir. Burslu olarak okuduğu Yeditepe Üniversitesinde Hukuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Hobi olarak oyunculuk dersleri aldı. Gönül İşleri, İnadına Aşk gibi dizilerde oynayarak geniş bir hayran kitlesine ulaştı.

Demet ÖZDEMİR Kimdir?

Demet Özdemir 26 Şubat 1992 tarihinde Kocaeli’nde doğmuştur. 8 yaşına geldiğinde annesi ve babası ayrılma kararı aldı. Böylece annesiyle beraber İstanbul’a kalıcı olarak yerleşti. Lise eğitimini Akşam lisesi’nde tamamladıktan sonra Şahika Tekand’dan dans tiyatro kursu aldı. İş hayatına ilk olarak ses sanatçısı olarak Bengü’nün dansçı kızlarından biri olarak başladı.
Rol aldığı dizi ve filmler şunlardır: Sana bir sır vereceğim, kurt seyit ve Şura, Kaçak Gelinler, Tut Sözünü, Çilek Kokusu