Erkeklerin Kadınlarda İlk Baktığı Yer

Bu yazımızda Erkeklerin Kadınlarda İlk Baktığı Yer sizler için inceledik

238

Bilindiği üzere erkekler kadınlara göre daha fazla dış görünüme önem vermektedir. Bu nedenle özellikle bir erkeği etkilemek isteyen bir kadının özellikle dikkat etmesi gereken birkaç önemli husus vardır. Çünkü erkekler kadınları ilk gördüğünde özellikle birkaç şeye çok dikkat eder ve bu kadının iyi bir izlenim oluşturabilmesi için son derece önemlidir.

Etkileyici Bir Gülüş

Bir erkeğin bir kadında ilk olarak en dikkat ettiği şey etkileyici bir gülümsemesi olmasıdır. Gülümseme pek çok insan için iyi bir izlenim oluşturan bir etkendir. Bu nedenle kadının ilgi uyandıran bir gülümsemeye sahip olması, erkeğin baktığı ilk yer olacaktır.

Vücut Ölçülerinin Uyumu

Dış görünümün son derece etkili olması aynı zamanda kadının orantılı bir vücuda sahip olması için de örnek teşkil etmektedir. Çünkü etkileyici bir gülümseme gibi iyi bir vücutta erkeklerin kadınlarda ilk baktığı yerler olarak göze çarpmaktadır. Ancak bu illa kadının ideal ölçülü bir vücuda sahip olması anlamına gelmemektedir. Bazı kadınlar başka özellikleri sayesinde de etkili olabilir ve bir erkeğin dikkatini çekebilir ancak ideal bir vücuda sahip olan bir kadının erkekler için daha cazip bir hale geldiği de unutulmaması gereken bir gerçektir.

Kişisel Bakım

Erkekler ayrıntılara dikkat etmiyormuş gibi görünse de aslında son derece dikkatlidirler. Ve onlar için etkileyici bir görünümün yanında kadının bakımlı olması da son derece önemlidir ve ilk baktıkları yerler arasında yer alır. Kadının özellikle cilt bakımına ve el-tırnak bakımına önem göstermesi verilebilecek en iyi örneklerden ikisidir.

Kıyafet Seçimi

Tıpkı kişisel bakım gibi kıyafet seçimi de erkeklerin baktığı ilk yerlerden birisidir. Uyumlu renklerle yapılan kombinler, erkekler için ilk bakışta hoş bir izlenim yaratmaktadır. Bu nedenle kadınların kıyafet seçimi konusunda dikkatli olmaları ve uyum içinde giyinmeleri iyi bir yol olacaktır.

Saç Bakımı

Erkeklerin ilk baktığı yerlerden bir diğeri ise kesinlikle saçlardır. Saçların uzun veya kısa olması erkekten erkeğe değişen bir durumdur ancak bakımlı olması ve düzgün gözükmesi tüm erkekler için hoş bir izlenim yaratır.