Erkekleri Çekici Yapan Özellikler Nelerdir?

276

Her erkek çekici olmak ve etrafındaki kadınları cezbetmek ister. Ancak kimi zaman bu konuda yaptığı yanlış davranışlar yüzünden başarısız olur. Bu yanlış davranışlar yüzünden erkeklerin olan karizmaları da yerle bir olabilmektedir. Bunların önüne geçmek için sizlere birkaç tüyo vereceğiz.

Boy Oldukça Önemlidir
Kadınlar genellikle uzun boylu erkeklerden hoşlanırlar. Bu yüzden bir erkekte çekici olmak için gerekli olan ilk şart uzun boylu olmasıdır. Ancak minyon tipli erkekleri de çekici bulan kızlar vardır. Beğenmek göreceli bir kavram olduğu için bu konuda çok fazla genelleme yapmak mümkün değildir ancak uzun boylu erkeklerin kısa boylu erkeklere göre daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Gülüşünüzü Düzeltin
Kızların erkeklerde çekici bulduğu belki de en önemli nokta erkeğin gülüşüdür. Bu yüzden çekici olmak isteyen erkek gülüşünü düzeltmeli ve tatlı tebessüm etmelidir. Yapılan araştırmalara göre tebessüm eden erkekler kızlar tarafından daha çekici bulunmaktadır.

Vücut Yapın
Kızlar genellikle yanlarında kaslı erkeklerin durmasından hoşlanmaktadır. Bu yüzden spora giderek fit görünmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Kızların erkeklerde baktığı ilk kas bölgesi kol olsa da karın kasları da oldukça önem taşımaktadır. Kol ve karın kaslarınızı çeşitli egzersizler yaparak güçlendirebilirsiniz.

Diş ve Tırnak Bakımınızı Düzenli Olarak Yapın
Diş kızların dikkatini çeken noktalardan bir tanesidir. Dişleri sararmış ya da siyahlaşmış erkekler kızlar tarafından pek tercih edilmemektedir. Bu yüzden günde 2 kez dişlerinizi fırçalamalı ve beyaz bir görünüme sahip olmalısınız.

Tırnakların bakımlı olması ise erkeğin karakterini ortaya koyan küçük bir detaydır. Bu yüzden kızlar erkeklerin tırnak yapısına ve bakımlı olup olmamasına dikkat etmektedir. Sizde dikkat çekmek istiyorsanız tırnaklarınızı düzenli olarak kesmeli ve bakımını yapmalısınız.

Giyim Tarzınızı Değiştirin
Yukarıda saydığımız tüm özellikler sizde olsa dahi giyim tarzınız kötü ise çekici olmanız oldukça zordur. Bunun nedeni ise kızlar erkeklerin güzel giyinmesini isterler. Üstü başı temiz ve giysileri güzel erkekler normal giyinen erkeklerin birkaç adım daha önündedir. Bu yüzden sizde çekici olmak istiyorsanız giyim tarzınızı değiştirmelisiniz.